Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Opis projektu:

Zakres przedmiotu umowy obejmował budowę nowego budynku Centrum Edukacji i Promocji Drewna wraz z wyposażeniem w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Nadleśnictwa Babki.

Budynek wykonano w całości z drewna z zastosowaniem najnowszych technologii w dziedzinie efektywności energetycznej, w tym z wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in. zamontowano panele fotowoltaiczne, pompę ciepła oraz rekuperację. Zastosowano również oświetlenie LED w celu ograniczenia wykorzystania energii elektrycznej. Centrum jest samowystarczalne energetycznie.

Sala ekspozycyjna wyposażona została w zestaw urządzeń do mappingu przedstawiające warstwy lasu, makieta oświetlona jest projektorem oraz dwoma ekranami ramowymi, na których wyświetlany jest obraz co razem, tworzy jedną wirtualną całość. W sali znajdują się też dwa kioski multimedialne dostosowane dla osób z dysfunkcją wzroku lub słuchu.

Celem, centrum będzie prowadzenie szeroko pojętej edukacji o roli drewna w życiu człowieka. Planowane są zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem tego wyjątkowego surowca. Budynek oraz pomoce dydaktyczne zostały  dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Beneficjent: SKARB PAŃSTWA - PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO BABKI

Program: WRPO 2014+

Fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 1 835 774,02 PLN

Wkład UE: 1 269 645,67 PLN

Pobierz jako PDF