Projekt polegał na budowie obiektu szkolnego składającego się z dwóch budynków połączonych ze sobą za pomocą łącznika tj. budynku dydaktycznego – trzykondygnacyjnego, niepodpiwniczonego z wewnętrznym dziedzińcem i dachem prostym. Budynek został zaprojektowany bez barier architektonicznych, a wszystkie pomieszczenia zostały przystosowane do poruszania się po nich przez osoby z niepełnosprawnościami.
W budynku dydaktycznym zlokalizowanych jest 18 sal dydaktycznych, 14 pracowni zawodowych, pomieszczenia administracyjne, magazynowe, techniczne oraz sanitarne.
Zakres prac zrealizowanych w ramach projektu:
1. Dokumentacja – projekt budowlany, projekt wykonawczy i projekt zamienny
2. Prace budowlane – konstrukcja i architektura (prace ziemne, fundamenty szyb windy, konstrukcje żelbetowe ścian, ściany zewnętrzne, ścianki wewnętrzne, stropy i posadzki, winda osobowa, stropodachy, stolarka okienna i drzwiowa, roboty wykończeniowe, pochylnia dla osób niepełnosprawnych
3. Instalacje sanitarne
4. Instalacje elektryczne i teletechniczne
5. Wyposażenie – stojak na rowery
6. Nadzór autorski i inwestorski
7. Promocja projektu
Zespół Szkół Technicznych to nowoczesna i dobrze wyposażona szkoła. Dla uczniów przygotowano m. in. pracownie informatyczne, mechatroniczne, pracownię logistyki, pracownię technik drukarskich. Młodzież może również korzystać ze świetlicy, biblioteki z centrum multimedialnym, pokoi samodzielnej nauki, a także strefy wypoczynku. Ponadto do dyspozycji jest hala sportowa, a przerwy uczniowie mogą spędzać na patio.
Największym atutem Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym jest współpraca z lokalnymi i regionalnymi przedsiębiorcami, którzy uczestniczyli praktycznie w każdym etapie powstawania szkoły: jej planowaniu, budowie, przygotowywaniu wytycznych do nauki konkretnych zawodów i wyposażaniu.
Gmina Tarnowo Podgórne
WRPO 2014+
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego