Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest wdrożenie innowacyjnej technologii mającej na celu rozszerzenie oferty o nowe usługi związane z automatyczną analizą obrazu przy wykorzystaniu robota przemysłowego oraz udoskonalenie usług dotychczasowych. W ramach projektu zakupiono system pomiarowy do laserowej digitalizacji powierzchni z oprogramowaniem pomiarowym i robotem, celi pomiarowej, kamer do innowacji nietechnologicznej, stacji roboczej (komputera specjalnego) oraz oprogramowania do pracy zdalnej.

Innowacyjna usługa (innowacja produktowa) polega na wykorzystaniu systemu przekazywania obrazu i kontaktu z odbiorcą, umożliwiając interakcję pomiędzy oddalonym użytkownikiem, a systemem pomiarowym (rozwiązanie niestosowane dotąd na świecie). W wyniku realizacji projektu wprowadzono do oferty nowe usługi pomiarowe związane z automatyczną analizą obrazu przedmiotu uzyskanego po połączeniu wielu skanów z różnych pozycji, w których jest ustawione ramię robota przemysłowego. Usługi te są istotne dla użytkowników przemysłowych poszukujących nowych, lepszych technik analizy jakości swoich wyrobów.

Projekt umożliwił także udoskonalenie dotychczas prowadzonych usług, takich jak: skanowanie 3D i 3D z obróbką danych, praca w trybie automatycznym, zrobotyzowanym, co w przypadku zamówień seryjnych i masowych przynosi korzyści czasowe i metrologiczne.

Informacje szczegółowe:

Beneficjent:

ITA sp. z o.o. Sp. K., Poznań

Program:

WRPO 2014+

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Całkowita wartość projektu:

799 500,00 PLN

Wkład UE:

292 500,00 PLN

Pobierz jako PDF