Opis projektu:

Projekt został wdrożony przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w Poznaniu w partnerstwie z m.in. Miastem Kalisz, które w ramach projektu odrestaurowało zabytkową, XIV wieczną Basztę Dorotkę wraz z przylegającym do niej placem. W trakcie renowacji uzupełniona została elewacja baszty i murów, wyremontowano pokrycie dachowe oraz stolarkę drzwiową i okienną.

W Baszcie mieści się Centrum Kaliskich Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta. W dwukondygnacyjnych wnętrzach baszty powstała wyjątkowa ekspozycja: pokaz multimedialny Lokacja Miasta – na parterze oraz Centrum Baśni i Legend Kaliskich z multimedialną animacją legend – zlokalizowane na piętrze.Ponadto „Centrum Kaliskich Baśni i Legend“ ozdobiło 6 rzeźb ilustrujących najbardziej znane kaliskie baśnie. Zainstalowano również tablice i plansze informacyjne obrazujące symbole Kalisza Piastowskiego, przywilejów lokacyjnych oraz znaczenia Kalisza na Szlaku Piastowskim. Na jednej z dobudowanych do baszty murów umieszczono mural przedstawiający panoramę miasta w czasie początków miasta lokacyjnego.

Informacje szczegółowe:

Beneficjent:

Wielkopolska Organizacja Turystyczna w Poznaniu.

Projekt partnerski - Liderem projektu jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna w Poznaniu, a partnerami: Miasto Kalisz, Miasto Konin, Miasto Gniezno, Gmina Pobiedziska oraz Muzeum Regionalne  Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach.

Program:

WRPO 2014+

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Całkowita wartość projektu:

7.545.213,18 PLN, w tym zadanie Miasta Kalisza – 968.194,02 PLN

Wkład UE:

4.250.843,49 PLN, w tym zadanie Miasta Kalisza – 345.528,43 PLN

Pobierz jako PDF