Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Prezentujemy pierwszy w 2017 r. numer e-biuletynu „Nasz Region”. Publikacja jest finansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego i Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. O czym piszemy w tym numerze?

100-procentowy sukces – tak można podsumować realizację Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wszystkie środki WRPO zostały zainwestowane w rozwój województwa. Pracę nad nim podsumowują ludzie, którzy odpowiadali za jego realizację (zobacz więcej).

W pierwszym tegorocznym numerze e-biuletynu „Nasz Region” również kilka ciekawych tematów dla przedsiębiorców. Baza Usług Rozwojowych, dostępna pod adresem internetowym uslugirozwojowe.parp.gov.pl, stanowi ważny element nowego, podmiotowego podejścia do rozwoju kompetencji pracowników przedsiębiorstw. W tym systemie to Ty i Twoja firma jesteście najważniejsi. O wyborze usługi z dofinansowaniem decyduje pracodawca lub pracownik. O dofinansowanie również ubiega się przedsiębiorca, który skorzystał z usługi (wcześniej robiła to firma szkoleniowa).

W tym wydaniu dowiesz się więcej o instrumentach finansowych. Pieniądze wycofywane z instrumentów zwrotnych utworzonych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w dalszym ciągu będą pracowały na rozwój regionu. Przedsiębiorcy i samorządy nadal mają do dyspozycji 890 mln zł. Kapitałem tym zarządza od kilku dni Wielkopolski Fundusz Rozwoju (tekst „Samorządowe instrumenty odnawialne”).

E-biuletyn 1/2017 "Nasz Region"

Pobierz jako PDF