Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Na zdjęciu świeżo wybudowana oczyszczalnia ścieków z dużym zbiornikiem i budynkiem. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Czyściej i nowocześniej

W Wielkopolsce przybywa kilometrów sieci kanalizacyjnych. Powstają też nowe oczyszczalnie ścieków. Gros proekologicznych inwestycji gospodarki wodno-ściekowej wspiera WRPO 2014+.

Więcej
Na zdjęciu ludzie wypoczywający na plaży nad jeziorem w słoneczną pogodę. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

Nowa jakość wodnych projektów

Nie ma jednej - nawet dużej - inwestycji melioracyjnej, która kompleksowo rozwiązałaby problem w czasie ulew i załamania pogody lub odwrotnie – w czasie przeciągających się susz.

Więcej
Na zdjęciu uczestnicy projektu w sali pracują przy komputerach. Jedna osoba porusza się na wózku inwalidzkim. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

W kręgu: razem

Potocznie mówimy o nich: wyrzuceni na margines. Formalnie: wykluczeni społecznie. Zmagając się z wieloma przeciwnościami losu, mają niewielkie szanse powrotu do aktywnego życia społecznego i zawodowego.

Więcej
Zdjęcie przedstawia panoramę Skansenu Olenderskiego z widocznymi zabudowaniami folwarcznymi, jeziorem i osiemnastowiecznym młynem. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Całą rodziną na szlaku WRPO

Nareszcie: mamy lato, mamy wakacje! To nie czas, by siedzieć w domu. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy propozycję wycieczki szlakiem Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zobaczcie, ile atrakcji na Was czeka!

Więcej
Na zdjęciu sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu z lotu ptaka. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Sakralne perły Wielkopolski

Architektura sakralna Wielkopolski urzeka swym majestatem. Zabytkowe świątynie to nie tylko cenne zabytki, ale też kawał polskiej historii. Dla wielu z nich czas nie był łaskawy. Dawny blask odzyskują dzięki WRPO 2014+. Warto je zobaczyć w te wakacje.

Więcej
Na zdjęciu Ewa Przydrożny, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego.

WYWIAD: W Wielkopolsce jest historia i przygoda

Działania wokół obiektów Szlaku Piastowskiego mają na celu usunięcie z niego „patyny”, nie tylko czasu, ale i wizerunku. W skupianiu się na pojedynczych obiektach gubimy kontekst: Szlak Piastowski to opowieść, całość tkana z pojedynczych historii – mówi Ewa Przydrożny, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w rozmowie z Magdaleną Przysiwek.

Więcej
Na zdjęciu czterech mężczyzn w garniturach podpisuje dokumenty. Fotografia pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Stoi na stacji lokomotywa

Choć już nie ciężka, jak w wierszu Tuwima, lecz nadal pełno ludzi w każdym wagonie… Tak może być już we wrześniu, gdy na trasę Poznań - Swarzędz wyruszą składy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Ale to nie koniec dobrych, komunikacyjnych wieści.

Więcej
Na zdjęciu sala kinowa wypełniona przez dzieci. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Czas na kino

Małe kina znów na fali. Zamiast w dużych multipleksach, coraz więcej widzów woli spędzać czas w niewielkich salach, by w kameralnej atmosferze obejrzeć filmowe nowości. Jest szansa, że w Wielkopolsce przybędzie małych kin.

Więcej
Zdjęcie przedstawia mężczyznę w garniturze trzymającego tablet i laptopa, z których wydobywają się interaktywne treści. Zdjęcie pochodzi z obrazów licencjonowanych przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma).

Przyspieszony puls innowacji

Regiony, które poważnie myślą o rozwoju, muszą inwestować w nowatorskie technologie, badania i innowacje. W Wielkopolsce ruszyły właśnie nabory w ramach Działania 1.1 „Wsparcie infrastruktury B+R w sektorze nauki” oraz Poddziałania 1.5.2 „Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu”. Do rozdysponowania jest aż 145 mln zł.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska