Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia pociąg do stacji Zbąszynek, stojący przy peronie na dworcu głównym w Poznaniu. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

W taką podróż chce się wyruszyć

Dojazd z okolicznych miejscowości do szkoły lub pracy w centrum Poznania to codzienność wielu osób, które mają do wyboru własne auto, autobus podmiejski lub kolej. W tym pojedynku coraz częściej wygrywają pociągi, bo nie stoją w gigantycznych korkach. Kolej jeszcze kilka lat temu pozostawiała wiele do życzenia. Dziś jednak odmłodzona, bardziej punktualna i szybsza, jest dla wielu bardziej atrakcyjna.

Więcej
Fotografia przedstawia kobietę czytającą informator „Eko-Gmina”. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

Konińskie rady na odpady

Redukcja zanieczyszczenia środowiska naturalnego to główny cel, jaki stawia sobie Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Mimo że praca tego typu zakładu kojarzy się głównie z fizyczną likwidacją odpadów, to realizuje on także wiele równie ważnych zadań z zakresu ochrony środowiska. Ich działania mogą okazać się inspirujące dla innych instytucji, co ważne w kontekście wrześniowego naboru w konkursie na edukację ekologiczną.

Więcej
Fotografia przedstawia mężczyznę, który przechodzi badanie oka za pomocą specjalistycznej aparatury obsługiwanej przez pielęgniarkę. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

Powrót do zdrowia, powrót do pracy

Z sześciu milionów biernych zawodowo Polaków co czwarty nie pracuje z powodu przewlekłej choroby. Koszty ponosi nie tylko system zdrowia, ale również rynek pracy. Aby poprawić sytuację, w Wielkopolsce prowadzonych jest kilka programów zdrowotnych. W sierpniu ruszył kolejny - profilaktyki retinopatii cukrzycowej. Umowę na jego realizację podpisano 4 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolske@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska