Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia pustostan, w którym urządzili się bezdomni. Widać zniesione przez nich meble i przedmioty, a także liczne graffiti. Na zdjęciu widać sześć osób – pięcioro bezdomnych i ratowniczkę medyczną w pomarańczowym, odblaskowym stroju służbowym. Jeden z bezdomnych porusza się na wózku inwalidzkim. Przed nim leży duży pies. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

REPORTAŻ: Akceptacja, początek wszystkiego

Mówią, że życie pisze najlepsze scenariusze. Wyborów dokonujemy jednak sami. Działalność poznańskiej Fundacji Akceptacja dla wielu może stać się inspiracją. Swoją pracą fundacja stara się walczyć z dyskryminacją, pomaga osobom transpłciowym, wspiera bezdomnych, środowiska Romów i ofiary przemocy domowej. W czasie największego uderzenia pandemii, zaangażowała się także w pomoc chorującym na COVID-19. Ci, którzy współpracują z Akceptacją mówią krótko: kawał dobrej roboty. Fundacja jest wspierana z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski.

Więcej
Fotografia przedstawia grupę uczniów na ścieżce edukacyjnej na terenie oczyszczalni ścieków w Krotoszynie. Widoczna jest przewodniczka, która wskazując na tablicę, tłumaczy uczniom zagadnienia. W tle widoczny jest zbiornik osadnika wtórnego. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Działaj lokalnie, wpływaj globalnie

Selektywna zbiórka odpadów, ochrona gleby i powietrza przed zanieczyszczeniami, a nawet picie wody z kranu, zamiast butelkowanej – te i inne działania są przedmiotem edukacji ekologicznej, która z dużą intensywnością prowadzona jest w Wielkopolsce. Jakie ma cele i dlaczego jest tak ważna?

Więcej
Fotografia przedstawia mężczyznę siedzącego za kierownicą symulatora. Na oczach ma gogle VR. Na przeciw niego znajduje się stanowisko komputerowe, prawdopodobnie instruktora. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Innowacyjność, stan umysłu

Inteligentna lampa wykrywająca niebezpieczne zdarzenia. Nowatorskie symulatory wirtualnej rzeczywistości służące do szkoleń z obsługi maszyn rolniczych i budowlanych. To przykłady innowacyjnych przedsięwzięć, które opracowali wielkopolscy przedsiębiorcy.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska