Dostępne 6 pytań w: Działanie 1.4 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych w ramach ZIT ×
Zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów dla naboru (część II punkt B5 podpunkt a), wsparcie będzie możliwe dla projektów, w ramach których powstanie minimum jedna e-usługa o pełnej dostępności on‑line na minimum 4 poziomie dojrzałości (pełna transakcyjność) lub wyższym. E-usługi o niższym niż 4 poziom dojrzałości nie spełnią wymogów Regulaminu naboru, co powoduje, że wydatki ich dotyczące uznane zostaną za niekwalifikowalne.
Tak, zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów (część II punkt J) w ramach naboru można realizować projekt w partnerstwie. Partnerem projektu może być podmiot ujęty w części II C1 Regulaminu. Należy podkreślić, że jego udział w projekcie nie może mieć charakteru nieznacznego. Sam efekt partnerstwa musi być dostępny dla wszystkich uczestników projektu – niedopuszczalne jest, aby każdy z partnerów tworzył niezależną usługę czy też niezależny system informatyczny.
Nie, taki podmiot nie może aplikować o środki w ramach Działania 01.04 FEW. Realizowana inwestycja musi wynikać z obowiązującej strategii ZIT właściwego obszaru. W ramach poszczególnych strategii wskazywane są podmioty wraz z projektami, które mają realizować. Tym samym JST, który nie należy do danego obszaru ZIT nie może ubiegać się o wsparcie.
Tak, JST, który jest położony na obszarze dla którego nie ma przyjętej strategii ZIT może aplikować o środki w ramach naboru FEWP.01.04-IZ.00-001/24. na etapie składania wniosku o dofinansowanie, gmina będzie zobligowana do przedłożenia, jako załącznik, projektu strategii ZIT, a także do złożenia oświadczenia o przystąpieniu do jej opracowania. Już przyjętą strategię ZIT należy przedłożyć na etapie podpisania umowy o dofinansowanie. Przedłożony, na etapie oceny, projekt dokumentu powinien być zgodny z już zatwierdzonym.
Wskazany załącznik do wniosku o dofinansowanie nie jest wymagany dla projektów, w ramach których nie ma prac budowlanych/infrastrukturalnych.
Wnioskodawca jest zobligowany do zabezpieczenia środków na realizację inwestycji już na moment składania wniosku o dofinansowanie. Zaznaczyć należy, że na etapie oceny formalnej wymagane jest wyłącznie złożenie w tym zakresie oświadczenia, zgodnie z wzorem dostępnym na stronie naboru. W ramach ww. oświadczenia Wnioskodawca wskazuje wartość wkładu własnego od kosztów kwalifikowalnych oraz kwotę całości wydatków niekwalifikowalnych. Dokument potwierdzający zabezpieczenie środków, np. uchwała budżetowa, WPF, należy przedłożyć przed podpisaniem umowy o dofinansowanie.