Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

W jaki sposób Fundusze Europejskie pozwalają odnaleźć się na rynku pracy, a także o wsparciu dla przedszkolaków. O tym wszystkim przeczytasz w drugim wydaniu E-biuletynu „Nasz Region”:

Przedszkole uczy samodzielności, współdziałania, rozwija kreatywność i kompetencje społeczne. Dlatego Wielkopolska kładzie szczególny nacisk na programy zwiększające dostęp do edukacji dla najmłodszych mieszkańców regionu. Wsparcie udzielane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 służy poprawie jakości i dostępu do wychowania przedszkolnego. Zobacz, jak z niego korzystają gminy w naszym regionie.

Opiece w wieku przedszkolnym poświęcamy dużo miejsca w drugim wydaniu e-biuletynu. – Dzięki Europejskiemu Funduszowi Społecznemu przybędzie w regionie kilka tysięcy nowych miejsc opieki przedszkolnej. Wsparcie zyskają też rodzice dzieci do lat 3 – mówi w wywiadzie udzielonym „Naszemu Regionowi” Sylwia Wójcik, dyrektor Departamentu Wdrażania EFS w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Z artykułu „Wygodnie i ekologicznie” dowiesz się, ile pieniędzy w budżecie WRPO 2014+ zarezerwowano na wsparcie zrównoważonego transportu w miastach. Realizacja projektów już się rozpoczęła, a ich efektem będą m.in. nowoczesne węzły przesiadkowe, drogi dla rowerów i niskoemisyjne autobusy. To przedsięwzięcia, które polepszą jakość życia Wielkopolan.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. Beneficjenci otwierają drzwi swoich instytucji, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym. IV edycja DOFE odbywa się od 18 do 21 maja. Warto zajrzeć za kulisy niektórych obiektów, które na co dzień wydają nam się nieciekawe i nudne. Wydarzenia, w których warto wziąć udział.

Zachęcamy do naszej lektury: E-biuletyn 2/2017 "Nasz Region

O tym, w jaki sposób zmieniają się przedszkola w Wielkopolsce za pieniądze unijne - zobacz film

 

 

Pobierz jako PDF