Społeczny sukces

Fundusze europejskie przyczyniły się do rozwoju sektora ekonomii społecznej, przede wszystkim zwiększając możliwości finansowe podmiotów, które w tym systemie funkcjonują. Granty, dotacje, tworzenie infrastruktury do rozwoju, sieciowanie – to wszystko jest możliwe dzięki inwestycjom, których realizacja byłaby osłabiona bez dodatkowych funduszy – mówi Przemysław Piechocki, prezes Stowarzyszenia na rzecz Spółdzielni Socjalnych w Koninie.

Aktualności

Zmieniamy Wielkopolskę

Biuletyn informacyjny traktujemy jako jedno z podstawowych źródeł informacji. Wydajemy go w wersji papierowej i elektronicznej. Duży nacisk kładziemy na wersję elektroniczną – mówi Danuta Sowińska, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Tysiącletnie miasto

Pierwsza stolica Polski ma już plan, jak wyprowadzić ze stanu kryzysu obszary zdiagnozowane jako zdegradowane. Zaplanowane działania spowodują korzystne przeobrażenia na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. Jakie będzie Gniezno za 5 lat?

Kształcenie z turbodoładowaniem

Wielkopolska to region, który mocno stawia na rozwój oparty o wiedzę, nowoczesne technologie i innowacje. Pogłębieniem tego rozwoju jest m.in. edukacja zawodowa spójna z potrzebami rynku pracy.

Drogi do inwestycji

Dobry dostęp do terenów inwestycyjnych jest niezbędny dla ich prawidłowego funkcjonowania. Rozumieją to samorządy Gniezna i Konina, które na inwestycje drogowe uzyskały łącznie ponad 32 mln dofinansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

Mają pomysł na młodzież


By skutecznie pomagać młodym ludziom, trzeba szukać alternatywnych metod wsparcia. Dlatego w kilku wielkopolskich gminach powstały kluby KARnet prowadzone przez Fundację Aktywności Lokalnej ( FAL). To miejsca stworzone z myślą o młodzieży, która potrzebuje uwagi i mądrych nauczycieli, by rozwinąć skrzydła. Fundacja robi to od dawna innowacyjną metodą, która angażuje wszystkich i nikogo nie wyklucza.

W klimacie innowacyjności


Centrum Zaawansowanych Technologii Chemicznych, działające na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, oferuje konsultacje, a także dostęp do laboratoriów dla naukowców i przedsiębiorców. Dzięki niemu Wielkopolanie mają miejsce i wsparcie w rozwoju odważnych pomysłów, które wzmacniają kapitał naszego województwa.

Świadoma przesiadka

Kupując samochód myślimy o większym komforcie podróżowania i skróceniu czasu podróży do pracy czy po zakupy. Niestety szybki przyrost liczby samochodów, a co za tym idzie wydłużające się korki i brak miejsc do parkowania są przyczyną coraz częstszych frustracji kierowców. Nie mówiąc o rosnącym zanieczyszczeniu powietrza w związku z emisją spalin. Nadszedł czas na świadomą przesiadkę na transport publiczny.

Zacząć nowy rozdział


Aura dopisała, w ostatni piątek maja było ciepło i słonecznie. Organizatorzy odetchnęli z ulgą – pogoda to jedyna rzecz, nad którą nie mieli kontroli. Resztą była zapięta na ostatni guzik. Odbył się koncert, zabawy pod chmurką, konkursy, a do polowej kuchni po pachnącą grochówkę ustawiła się długa kolejka.