Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia Krzysztofa Tomkiela – mężczyznę w koszuli w kratę, który siedzi przy stoliku i pracuje przy komputerze. Obok leży kilka gazet. Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego.

REPORTAŻ: Silversi wracają do pracy

Wielu w moim wieku odpuszcza. Wybierają opcję: działka – dom. Ok, rozumiem. Przyjąłem jednak strategię aktywności, poznawania ludzi, nowych technologii i zawodów. Nie tracę nadziei. Krzysztof Tomkiel to przedstawiciel pokolenia 50+, który aktywnie walczy o powrót na rynek pracy.

Więcej
Fotografia przedstawia altanę z trzema ławo-stolikami oraz stojącą obok pojedynczą ławkę. Altanka położona jest nad brzegiem jeziora. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Jak godzić człowieka z naturą

Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się możliwością kontaktu z przyrodą. Dlatego poza inwestycjami w infrastrukturę ekologiczną, odnawialne źródła energii czy niskoemisyjny transport, doceniamy także inicjatywy, zmierzające do ochrony fauny i flory.

Więcej
Grafika to plansza o fioletowym tle, na której znajdują się napisy: na górze - „WRPO 2014+” w granatowym kolorze, w środku „dofinansowanie na walkę z koronawirusem” białym kolorem, w lewym dolnym rogu - „#COVID-19”, granatowym kolorem. Grafika pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zmiany w WRPO! Są pieniądze na walkę z koronawirusem

Zakup niezbędnego sprzętu medycznego, odzieży ochronnej oraz testów na obecność wirusa COVID-19. To główne kierunki wsparcia unijnego na walkę z epidemią w Wielkopolsce.

Więcej
Fotografia przedstawia konferencję, która odbywa się na auli. Na scenie, przy mównicy, stoi mężczyzna w garniturze – to marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Przy stole siedzi kolejnych czterech prelegentów. Za marszałkiem stoją cztery flagi. Na ścianie jest wielki ekran, na którym wyświetlony jest slajd z napisem „Rewitalizacja 2.0 w Wielkopolsce”. Zdjęcie wykonane jest z widowni, na której znajduje się sporo osób. Fotografia pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Rewitalizacja: maraton, nie sprint

Zdegradowane obszary poprzemysłowe i niszczejące kwartały wielu dzielnic mieszkalnych, to problem wielu miast. O tym jak najlepiej przywracać do życia zrujnowane przestrzenie i pomagać mieszkańcom, rozmawiano 2 marca w Urzędzie Marszałkowskim w trakcie konferencji „Rewitalizacja 2.0 w Wielkopolsce”.

Więcej
Grafika przedstawia napis „COVID-19” ułożony z okrągłych, białych tabletek na szarym podłożu. U dołu zdjęcia widocznych jest jeszcze kilka innych tabletek oraz dłoń układająca napis. Autorem zdjęcia jest cottonobro.

Co Unia Europejska robi w sprawie koronawirusa?

Jest pewne, że gospodarkę krajową czeka spowolnienie, a może nawet recesja. Jak UE pomaga w nowych wyzwania związanych z trwającą pandemią?

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska