Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia park maszynowy firmy Lars. Na hali o sporej powierzchni, rozmieszczonych jest mnóstwo maszyn i urządzeń, wiele z nich połączonych jest rurociągami, które pną się aż po sufit. Przy jednej z maszyn w tle stoi kobieta, która ją obsługuje. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

REPORTAŻ: Tylko dla odważnych

Inwestujemy w nowoczesne technologie. Gdybyśmy tego nie robili, konkurencja by nas nie tylko wyprzedziła, ale i „zjadła” - przyznaje Andrzej Szymański z podpoznańskiej firmy Lars. Trzeba mieć pasję do biznesu i nie bać się ryzyka – podkreśla Przemysław Dankiewicz – prezes ostrowskiego przedsiębiorstwa Novaster Sp. z o.o. Dzięki wdrażanym innowacjom są cały czas o krok przed konkurencją. W biznesie pomagają fundusze europejskie.

Więcej
Fotografia przedstawia instalacje na terenie oczyszczalni ścieków. Widoczny jest zbiornik, nad którym biegnie stalowa kładka. W tle widać budynek. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Inwestycje z grubej rury!

Walka o czyste powietrze i promowanie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych to nie wszystko. Do ekologicznej perfekcji potrzebne są także czysta woda i gleba. Taki stan można osiągnąć jedynie przez inwestowanie w skuteczną i efektywną gospodarkę wodno-ściekową, co największego znaczenia nabiera w mniejszych miejscowościach i gminach. Jak to się robi w Wielkopolsce?

Więcej
Fotografia wykonana jest z torów kolejowych. Widoczna jest kolejka wąskotorowa z dwoma wagonami, stojąca na tle dworca kolejowego, który po remoncie pełni funkcję biblioteki i domu kultury. To ceglany budynek składający się z niższej, parterowej części oraz wyższej, dwupiętrowej, ze spadzistym dachem. Autorem zdjęcia jest Przemysław Glinkowski.

Bo kultura ma znaczenie

Wyróżniony nagrodą Polskiego Towarzystwa Urbanistów zrewitalizowany dworzec PKP w Pleszewie to dziś nowoczesne miejsce spotkań: sztuki, ludzi i idei. Kolejne kulturalne miejsca powstają w Opatówku, Gołańczy i Zbąszyniu.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska