Dostępne 2 pytania w: Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe ×
Należy zauważyć, iż kryterium dostępu nr 1 zobowiązuje Beneficjenta do realizacji projektu zgodnie z zakresem właściwego programu profilaktycznego, który jest załącznikiem do Regulaminu konkursu. W związku z powyższym Beneficjent zobligowany jest do objęcia wsparciem z zakresu szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) wskazanej w programie liczby dziewczynek tj. 100. Ponadto zgodnie z pkt 3.2 Regulaminu konkursu objęte ww. wsparciem mogą zostać dziewczynki w 13 r. ż. przebywające w placówkach opiekuńczo – wychowawczych.
Z uwagi na założenia programu zatwierdzonego przez AOTMiT, dla potrzeb realizacji programu przyjmuje się, iż do placówek opiekuńczo-wychowawczych zaliczyć nalży placówki opiekuńczo - wychowawcze w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, a także rodzinne domy dziecka oraz rodziny zawodowe pełniące funkcję pogotowia opiekuńczego.
Ponadto IZ WRPO zaleca aby w trakcie realizacji projektu (3 lata) była prowadzona rekrutacja ciągła do programu, która pozwoli na dotarcie ze wsparciem do dziewczynek nz placówek, które charakteryzują się dużą cyklicznością/rotacyjnością podopiecznych.
Ponadto należy mieć na uwadze, iż w przypadku nieosiągnięcia założeń projektu zastosowanie będą miały zapisy § 5 umowy o dofinasowanie projektu.