aaHistorie z Funduszami Europejskimi w tle (6)

       
Na pierwszym planie zdjęcia widoczna jest starsza kobieta o krótszych włosach, w czerwonych okularach, z delikatnym uśmiechem. Kobieta siedzi przy stoliku i maluje obraz ustawiony na sztaludze. Za nią, wzdłuż stołu, widać trzech innych seniorów, którzy również pochłonięci są malowaniem obrazu. Autorem zdjęcia jest Bartłomiej Sroka.     _DSC2159
Bo wiek to tylko liczba!     Czempiń, jakiego nie znacie
Malują, żarliwie dyskutują, poznają wirtualny świat, integrują się. Czas płynie na rozmowach i twórczym działaniu. Nie ma mowy o nudzie, samotności, zwątpieniu. Wielu mieszkańców gminy Przemęt na cotygodniową wizytę w Klubie Seniora czeka z niecierpliwością.     Na taką zmianę czekaliśmy – przyznaje Katarzyna Wieczorek. Było starodawnie, jest nowocześnie z poszanowaniem tradycji – dodaje Stanisław Wiśniewski. Czempiń dzięki rewitalizacji zyskał drugą młodość, a mieszkańcy nową energię. Sprawdziliśmy co o zmianach sądzą miejscowi.
       
fota główna     _DSC9245

Po zmroku. Świt

    Tylko dla odważnych 
Czasem niedużo potrzeba, by stracić dom. Andrzejowi wystarczył alkohol, Marek trafił na bruk przez chorobę. I choć obaj zmagali się z wieloma przeciwnościami, nie poddali się. Dziś pomaga im pleszewskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.      Inwestujemy w nowoczesne technologie. Gdybyśmy tego nie robili, konkurencja by nas nie tylko wyprzedziła, ale i „zjadła” - przyznaje Andrzej Szymański z podpoznańskiej firmy Lars. Trzeba mieć pasję do biznesu i nie bać się ryzyka – podkreśla Przemysław Dankiewicz – prezes ostrowskiego przedsiębiorstwa Novaster Sp. z o.o. Dzięki wdrażanym innowacjom są cały czas o krok przed konkurencją. W biznesie pomagają fundusze.
       
r_DSC9091     _DSC0018
Akceptacja, początek wszystkiego      Gdy wali Ci się świat, budujesz dom
Mówią, że życie pisze najlepsze scenariusze. Wyborów dokonujemy jednak sami. Działalność poznańskiej Fundacji Akceptacja dla wielu może stać się inspiracją. Swoją pracą fundacja stara się walczyć z dyskryminacją, pomaga osobom transpłciowym, wspiera bezdomnych, środowiska Romów i ofiary przemocy domowej. W czasie największego uderzenia pandemii, zaangażowała się także w pomoc chorującym na COVID. Ci, którzy współpracują z Akceptacją mówią krótko: kawał dobrej roboty. Fundacja jest wspierana z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski.     Kuba: wesoły, uśmiechnięty nastolatek. Michał: towarzyski, radosny chłopak, kochający zwierzęta. Oboje są osobami ze spektrum autyzmu. W Poznaniu powstał dla nich dom, gdzie mogą liczyć na wsparcie i terapię.  

Filmy 

   

Jak Fundusze Europejskie zmieniają Wielkopolskę? Poznaj historię Stanisława

   

Jak Fundusze Europejskie zmieniają życie Wielkopolan? Poznaj ich historie!

Fundusze Europejskie zmieniają Wielkopolskę w nowoczesny, europejski region. Z efektów korzysta każdy z nas. Nasi bohaterowie Stefan i Jasiek pokażą Wam jak unijne  inwestycje pomagają im na co dzień.

Za uzyskanym wsparciem z Unii Europejskiej kryją się konkretne projekty, które stanowią odpowiedź na potrzeby mieszkańców i poprawiają ich jakość życia.

   

Natalia, Robert, Karolina. Co łączy te osoby? Fundusze Europejskie, które zmieniają nasze życie i nas. Przy wsparciu środków z Unii Europejskiej z każdym rokiem Wielkopolska staje się jeszcze bardziej przyjaznym i atrakcyjnym miejscem na mapie.

 

Pobierz jako PDF