Ukazał się siedemnasty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Co wyróżnia najlepszych przedsiębiorców? Wizja, odwaga i upór w dążeniu do celu. U progu ich sukcesu leży pomysł i to właśnie on wynosi ich na szczyt. Tą drogą podążają wielkopolscy przedsiębiorcy. Kartą przetargową są tu innowacje i nowe technologie, a prawdziwym asem w rękawie unijne dotacje.

W najnowszym e-magazynie „Nasz Region” odwiedziliśmy kilku wielkopolskich przedsiębiorców i zapytaliśmy ich o przepis na osiągnięcie przewagi nad konkurencją. – Trzeba mieć pasję do biznesu i nie bać się ryzyka – opowiada Przemysław Dankiewicz – prezes ostrowskiego przedsiębiorstwa Novaster Sp. z o.o, w reportażu „Tylko dla odważnych”.  Co jeszcze?

Oprócz ryzyka – firmy często eksperymentują, wprowadzając na rynek nowatorskie produkty i usługi. Mają taką szansę także dzięki dotacjom unijnym. Więcej na ten temat w artykule „Jak zyskać przewagę?”.

W „Naszym Regionie” piszemy również, w jaki sposób Samorząd Województwa Wielkopolskiego stara się wykorzystać potencjał rodzimych innowatorów? Właśnie powstała Regionalna Strategia Innowacji dla Wielkopolski 2030 (RIS 2030). To nowy, perspektywiczny dokument, ukierunkowany na podnoszenie innowacyjności województwa. O gospodarce opartej na wiedzy, wyzwaniach związanych z polityką prorozwojową, a także inteligentnych specjalizacjach rozmawiamy z Jackiem Bogusławskim, Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego w wywiadzie „Potencjał jest, trzeba go wykorzystać”.

Cały e-magazyn dostępny jest tutaj

zapowiedź Nasz Region (baner)

Pobierz jako PDF