Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Ukazał się piąty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Mamy dla naszych Czytelników prezent świąteczny w postaci lektury reportażu o niezwykłej przyjaźni, która nie patrzy w metrykę.  To prawdziwa historia, Ewy Czarkowskiej i Nataszy Jackiewicz. Dzieli je blisko 70 lat, czyli dwa pokolenia i kawał historii. Łączy przyjaźń, której nie byłoby bez pewnego unijnego przedsięwzięcia. Zanim przeczytacie reportaż obejrzyjcie krótki filmik.

Model rodziny, w którym ojciec pracuje na utrzymanie, a mama zajmuje się dziećmi powoli przechodzi do lamusa. Kobiety nie chcą rezygnować z własnego rozwoju. W czasach, gdy coraz większą rzadkością są domy wielopokoleniowe, opieka żłobkowa staje się jedyną możliwością, gdy oboje rodzice muszą pracować. Przekonują o tym Magdalena Goińska-Więckowsk z Kramska (mama Zuzanny) i Bartosz Głowacki z Dąbrówki (tata Aleksandra) w artykule „O tym marzy każdy rodzic”.

Pracować również chcą osoby po pięćdziesiątce. Tymczasem w życiu zawodowym nie zawsze mają taką możliwość. Na szczęście są też historie z happy endem, które pozwalają wierzyć, że wiek i doświadczenie to bardziej atut niż wada. Z pewnością należą do nich te opowiedziane przez Pawła Stefańskiego i Julitę Dworniczak-Hoffmann. Polecamy artykuł „Restart po pięćdziesiątce”.

 

Obejrzyj bezpłatny e-magazyn „Nasz Region” – kliknij

Pobierz jako PDF