Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia Nataszę, siedzącą na kanapie obok pani Ewy. Natasza robi tak zwane selfie. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

REPORTAŻ: Przyjaźń w metrykę nie patrzy

To mógłby być scenariusz świątecznego filmu z happy endem. I kto wie, może kiedyś będzie. Na razie to jak najbardziej prawdziwa historia, Ewy Czarkowskiej i Nataszy Jackiewicz. Dzieli je blisko 70 lat, czyli dwa pokolenia i kawał historii. Łączy przyjaźń, której nie byłoby bez pewnego unijnego przedsięwzięcia.

Więcej
Fotografia przedstawia czterech mężczyzn w garniturach, siedzących przy stole. Za nimi znajduje się ścianka z napisem „Samorząd Województwa Wielkopolskiego”. Drugi od lewej jest wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Wojciech Jankowiak, który podpisuje umowę. Fotografia pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Nie płyniesz z nurtem, zostajesz z tyłu

Właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają z Brukseli pieniądze na szkolenia, specjalistyczne kursy oraz studia podyplomowe. Skorzystają pracownicy, osoby z niskimi kwalifikacjami oraz zbliżające się do wieku emerytalnego. Na ten cel Wielkopolska otrzyma z funduszy unijnych ponad 105 mln złotych.

Więcej
Fotografia przedstawia fizjoterapeutkę, która przeprowadza zabieg na pacjencie, z użyciem specjalistycznego sprzętu. Pacjent leży na kozetce, a fizjoterapeutka przesuwa nad nim urządzenie, przypominające obręcz. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

Ogromne inwestycje w wielkopolskich szpitalach

Kompleksowa opieka zdrowotna, odremontowane oddziały, nowoczesny sprzęt medyczny. Brzmi jak melodia przyszłości? Na takie udogodnienia mogą liczyć już pacjenci m.in. w Chodzieży, Koninie, Puszczykowie czy w niektórych poznańskich lecznicach. Choć w służbie zdrowia do zrobienia jest jeszcze wiele, to wielkopolskie placówki robią wszystko, by stary sprzęt trafił do magazynów.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska