Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia tablicę z zawieszonymi kolorowymi rysunkami modzieży uczęszczającej do Klubu Aktywności Rozmaitych. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

KARnet do bezpiecznej przystani

Na pierwszy rzut oka – to świetlice, jakich wiele. Kiedy przyjrzymy się jednak bliżej zauważamy, że to miejsca, w których młodzież łączy się wokół wspólnych zainteresowań i aktywnie spędza czas przygotowując się do życia w społeczeństwie i wyboru przyszłej ścieżki zawodowej. A wszystko przy wsparciu WRPO 2014+.

Więcej
Fotografia przedstawia gmach Szkoły Podstawowej w Rychliku, którą odnowiono dzięki wsparciu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Cel: lepsze powietrze

W ostatnich latach obserwowany jest w kraju prawdziwy „boom” na inwestycje termomodernizacyjne. Mniejsze zużycie energii, pozytywny wpływ na środowisko i oszczędności, to efekty podejmowanych prac. W ten trend wpisuje się wiele wielkopolskich samorządów.

Więcej
 Fotografia przedstawia mężczyznę w białej koszuli pod krawatem, pracującego na laptopie przy serwerowni. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Przyszłość w e-usługach

Polacy coraz chętniej korzystają z e-usług podczas załatwiania spraw urzędowych. Powód jest prosty – tak jest łatwiej i przede wszystkim szybciej. E-administracja, dzięki pieniądzom płynącym z Unii Europejskiej, rozrasta się o kolejne dziedziny. Teraz dołącza do nich geodezja.

Więcej
Fotografia przedstawia mężczyznę tworzącego kolaż ze zdjęć. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Razem zawsze lepiej

Rodzina. Buduje poczucie bezpieczeństwa i pielęgnuje więzi. Zapewnia dobry start życiowy dzieciom. Co, jeżeli nie funkcjonuje tak, jak powinna? Wtedy z pomocą przychodzą usługi społeczne...

Więcej
Fotografia przedstawia Jolantę Kucharzak, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Zdjęcie pochodzi z archiwum Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

WYWIAD: Wielka siła usług społecznych

W Wielkopolsce w ostatnich latach zrobiono sporo dla najbardziej potrzebujących. Duża w tym zasługa Funduszy Europejskich, dzięki którym rozwinął się sektor usług społecznych adresowanych do mieszkańców zagrożonych wykluczeniem społecznym. O wyzwaniach związanych ze zjawiskiem starzenia się społeczeństwa, możliwościach wsparcia osób niesamodzielnych i cierpiących na zaburzenia psychiczne oraz rozwoju sektora ekonomii społecznej rozmawiamy z Jolantą Kucharzak, dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Więcej
Fotografia przedstawia czwórkę radosnych serniorów. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Znacznie więcej niż ludzki gest

Nowoczesne systemy opieki zakładają udzielanie pomocy osobom niesamodzielnym w miejscu ich zamieszkania. To skuteczna alternatywa dla tradycyjnych domów opieki. Na kompleksowe usługi liczyć mogą m.in. mieszkańcy Obornik, Wągrowca, Ryczywołu, Liskowa i Wielenia.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolske@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska