Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia grupę seniorów siedzących na kanapach, przy stole, rozmawiających z psychologiem, w Domu Seniora. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

...a w sercu ciągle maj

Już szron na głowie już nie to zdrowie… śpiewali pół wieku temu Starsi Panowie. Dziś pewnie by się zdziwili, jak wielu dotyczą te słowa. Polska dołączyła bowiem do krajów starzejących się. Z myślą o seniorach tworzone są dzienne domy pobytu, które przez kilka godzin każdego dnia oferują usługi opiekuńcze i zdrowotne.

Więcej
Fotografia przedstawia plac budowy. Widoczne są niedokończone jeszcze budynki oraz sprzęt budowlany. Plac otoczony jest polami i lasami. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Sieć kanalizacyjna coraz gęstsza

Tam gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej istnieje poważne zagrożenie ekologiczne. Część ścieków z przydomowych zbiorników, zamiast do oczyszczalni, trafia bowiem do ziemi, powodując zagrożenie sanitarne. Inwestycje w kanalizację są, szczególnie dla małych gmin, bardzo ważne. Od pewnego czasu są też stosunkowo dostępne, bo szeroko wspierane przez unijne pieniądze.

Więcej
Fotografia przedstawia piątkę młodych uczniów pracujących na nowoczesnym sprzęcie w pracowni automatyki przemysłowej. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

W drodze na zawodowy szczyt

Po latach zastoju szkolnictwo zawodowe, zwane dziś branżowym, powoli znów wraca do łask młodych. Dzisiejsze szkoły kuszą uczniów nowocześnie wyposażonymi pracowniami i ofertą ciekawych staży. W Wielkopolsce zwiększaniu atrakcyjności, jakości i prestiżu placówek kształcenia zawodowego pomagają Fundusze Europejskie.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska