Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia nawę główną kościoła pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Kaliszu. Widoczne są ławki oraz organy umieszczone na balkonie. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

REPORTAŻ: Tajemnice kaliskiego kościoła

Na pierwszy rzut oka świątynia, jakich w Polsce wiele. Jednak, gdy zostaniesz chwilę dłużej, przekonasz się, że te stare mury, to w rzeczywistości skarbnica dawnych tajemnic i zagadek. Okrywane od lat, ostatnio także dzięki Funduszom Europejskim, ściągają do kaliskiego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika wiernych, ale też miłośników sakralnych perełek i tajemnic, z których wiele nadal pozostaje bez rozwiązania.

Więcej
Fotografia przedstawia kilkudziesięciu nauczycieli, którzy biorą udział w szkoleniu. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Cyfrowa era w wielkopolskich szkołach

Współczesna szkoła powinna uczyć kreatywności, innowacyjnego myślenia i doskonalić cyfrowe umiejętności uczniów. W regionie przybywa placówek, w których uczniowie i nauczyciele korzystają z nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych. To również zasługa m.in. projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. W zakończonej właśnie pierwszej edycji przedsięwzięcia wzięło udział ponad 3,4 tys. uczniów.

Więcej
Fotografia przedstawia grupę osób z niepełnosprawnościami, na wózkach inwalidzkich oraz ich opiekunów, we wspólnej zabawie w kole, na trawniku. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Stać ich na wiele

Chcą pracować i realizować marzenia. Jednak zamiast podbijać świat, bywają spychani na margines. Niepełnosprawni. W walce z trudami codziennego życia z pomocą przychodzą im Fundusze Europejskie, oferując usługi opiekuńczo-medyczne, szkolenia i staże zawodowe czy pośrednictwo pracy. Ze wsparcia skorzystały m.in. Beata Fertsch z Plewisk i Joanna Perlińska ze Sławska.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska