Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia trzech uśmiechniętych chłopców pozujących do zdjęcia z robotem. Fotografia pochodzi z archiwum beneficjenta.

REPORTAŻ: Tu kultura ma się dobrze

Labirynt regałów z przykurzonymi książkami i dźwięcząca w uszach cisza, w której czytelnicy studiują opasłe tomy – ta wizja biblioteki odchodzi do lamusa. Szukając biblioteki przyszłości wybieram się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie od blisko półtora roku działa „Mediateka. Przystanek kultury”.

Więcej
Fotografia przedstawia nowoczesną salę wykładową. Zdjęcie wykonane jest ze sceny. Plecami zwrócona jest osoba prowadząca spotkanie lub wykład. Prawie wszystkie miejsca wśród publiczności są zajęte. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Mała firma – wielka sprawa

Poznańskie Collegium Da Vinci nie tylko kształci młodych ludzi, ale też wspiera tych, którzy na rynku już działają. Mikro i małym przedsiębiorcom pomaga rozwinąć skrzydła i wypłynąć na szerokie wody. W marcu uczelnia rozpocznie budowę nowoczesnego Centrum Technologii Kreacyjnych.

Więcej
Fotografia przedstawia młodego mężczyznę, siedzącego w fotelu, przyglądającego się papierowemu dokumentowi. Obok siedzi kobieta w okularach, która jest doradcą zawodowym. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

Życiowa odnowa zawsze jest możliwa

Wykluczenie społeczne to problem poważny, choć często pomijany w publicznych dyskusjach, Przemawiają dopiero statystyki – w Polsce do niedawna zagrożonych nim było ponad 8 mln osób! Ta liczba zmniejsza się, w czym duży udział mają projekty unijne. Dzięki nim kolejni potrzebujący przebudowują swoje życie stawiając, często w dojrzałym wieku, pierwsze satysfakcjonujące ich, zawodowe kroki.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska