Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia uśmiechniętego nauczyciela w okularach i niebieskiej koszuli, który prowadzi lekcje online. Na biurku, na którym opiera rękę, rozłożony jest laptop. Mężczyzna patrzy w obiektyw aparatu. Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego.

REPORTAŻ: Nauczanie przez klikanie

Brakuje mi spotkań z kolegami i przysłowiowej szkolnej ławki – przyznaje Łukasz. Komunikatory nie zastąpią spotkania face to face – dodaje Kasia. Pandemia koronawirusa wywróciła życie uczniów i nauczycieli do góry nogami. Zamiast dzwonka i gwaru mamy lekcje na kliknięcie.

Więcej
Fotografia przedstawia trzy powiewające flagi Unii Europejskiej na tle przeszklonego budynku, prawdopodobnie Parlamentu Europejskiego. Zdjęcie pochodzi z  Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Funduszowa tarcza

Świat sparaliżował koronawirus. Od kilkunastu tygodni nie schodzi z pierwszych stron gazet. Do walki z niewidocznym zabójcą zaangażowano potężne środki finansowe. Z pomocą ruszyła też UE, przeznaczając na wsparcie sektora opieki zdrowotnej ponad 2,7 miliarda euro. Kolejne decyzje w sprawie wspierania gospodarek państw członkowskich są sukcesywnie podejmowane.

Więcej
Fotografia przedstawia lekarza ubranego w niebieski fartuch i czepek oraz białe rękawiczki. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Wszystkie ręce na pokład – wspieramy ochronę zdrowia!

Prawie 80 mln zł Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny przeznacza na walkę z koronawirusem. Pieniądze pozwolą sfinansować zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, a także inwestycje w niezbędny sprzęt oraz infrastrukturę szpitalną. Część pomocy trafiła już do szpitali, jednak niektóre zadania – ze względu na procedury – będą trwały dłużej.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska