Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia Martę Lemańską-Ciupiak – uśmiechniętą, młodą kobietę w prostych, jasnych włosach i okularach, która trzyma na rękach swojego syna – Olka. Oboje stoją pod drzewem. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

REPORTAŻ: Nie zostawiajcie nas samych

Fundacja Supersprawni i Spółdzielnia Socjalna FURIA. Dwa miejsca, które dają nadzieję mierzącym się z chorobą, wykluczeniem, niezrozumieniem. W obliczu pandemii „społeczne biznesy” walczą o przetrwanie i utrzymanie miejsc pracy, każdy na swój sposób.

Więcej
Fotografia przedstawia rowerzystkę ubraną w kolarski strój, która porusza się ścieżką rowerową. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

Chcemy na rower

Jeszcze kilka lat temu, jazda na rowerze była głównie formą rekreacji i służyła dbaniu o formę. Dziś jednoślad jest także prywatnym ekologicznym środkiem transportu. Na rowerze jeździmy, żeby załatwić codzienne sprawy, dojechać do pracy, szkoły, na randkę i spotkanie ze znajomymi. Spora w tym zasługa dróg rowerowych, które coraz gęściej powstają w naszym regionie. Inwestycje wspiera unijny budżet.

Więcej
Fotografia przedstawia kobietę o krótkich włosach, w czerwonym swetrze, która siedzi po turecku na kanapie. Przegląda książkę, prawdopodobnie jest to jakiś album. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma).

Pomoc społeczna pod specjalnym nadzorem

Po miesiącach izolacji, życie społeczno-gospodarcze powoli wraca na swoje tory. Koronawirus wymógł jednak wprowadzenie w wielu obszarach naszego życia dodatkowych środków bezpieczeństwa. Aby ochronić pracowników i podopiecznych jednostek pomocy i integracji społecznej, w regionie realizowany jest projekt „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy pomocy w Wielkopolsce”.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska