Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia salę w Domu Autysty. To niewielkie pomieszczenie z dużymi oknami, przytulnie urządzone. Na środku znajduje się stolik, przy którym siedzi opiekunka z dwójką podopiecznych. Rozkładają grę planszową. Po prawej i lewej stronie zdjęcia stoją czarne kanapy. Siedzą na nich po jednym podopiecznym Domu Autysty. Oglądają telewizję. Telewizor zawieszony jest na ścianie. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

REPORTAŻ: Gdy wali Ci się świat, budujesz dom

Kuba: wesoły, uśmiechnięty nastolatek. Michał: towarzyski, radosny chłopak, kochający zwierzęta. Oboje są osobami ze spektrum autyzmu. W Poznaniu powstał dla nich dom, gdzie mogą liczyć na wsparcie i terapię.

Więcej
Fotografia przedstawia ekspozycję w muzeum. Widać na nim trzy manekiny przebrane w stroje szlacheckie z dawnej epoki. Stoją na tle ceglanej ściany, są podświetlone. Przed znajduje się niewielkie stanowisko multimedialne – na monitorze wyświetlają się informacje historyczne. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Kulturalnie w Wielkopolsce

Powstają kolejne nowoczesne obiekty kulturalne, w których mieszkańcy i turyści mają szansę poznać fascynującą historię regionu. Tak jest m.in. w Swarzędzu, a będzie też i w Turku i Luboniu. O sile regionu stanowi nie tylko nowoczesna infrastruktura, sieć szybkich dróg i autostrad, ale również, o czym często zapominamy, dziedzictwo kulturowe, budujące tożsamość przyszłych pokoleń. Od wielu lat w Wielkopolsce przybywa obiektów kulturalnych.

Więcej
Fotografia przedstawia otyłego mężczyznę z podciągniętą czerwoną koszulką. Przed nim stoi kobieta – lekarz, która mierzy talię mężczyzny. Nie widać głów obu osób. Zdjęcie pochodzi z  Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Zrzucasz kilogramy, pozbywasz się problemów

Lekarze alarmują – otyłość to nie tylko jeden z najbardziej widocznych, ale i lekceważonych problemów zdrowotnych. Sytuację dostrzegają także w Wielkopolsce. Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Metropolia Poznań ruszyły ze specjalnymi programami, które mają wesprzeć mieszkańców w walce z nadmiernymi kilogramami. Wspierają je Fundusze Europejskie.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska