Fotografia przedstawia laborantkę, która bada pod mikroskopem zawartość fiolek. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Przyszłość Wielkopolski z funduszami

Prawie 2,058 mld euro otrzyma Wielkopolska z unijnego budżetu w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. W projekcie programu wymienia się siedem osi tematycznych – czego będą dotyczyły?

Więcej
Fotografia przedstawia Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego. To mężczyzna o siwych włosach, w garniturze. Za jego plecami znajdują się flagi Polski i Unii Europejskiej. Zdjęcie pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

WYWIAD: Bądźmy umiarkowanymi optymistami

– Mam nadzieję, że będziemy regionem nowoczesnych technologii i innowacyjności – mówi marszałek Marek Woźniak, który kreśli wizję rozwoju Wielkopolski.

Więcej
Fotografia przedstawia spotkanie autorskie. Widoczna jest pisarka, siedząca przy stoliku, oraz kilkanaście zainteresowanych osób. Autorem zdjęcia jest Tobiasz Jankowiak)

Biblioteka – dobre miejsce

Nowoczesna biblioteka to nie labirynt półek z przykurzonymi książkami, lecz miejsce, które łączy ludzi, idee, doświadczenie i kulturę. Tak jest w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury.

Więcej
Fotografia przedstawia grupę kilkudziesięciu rowerzystów, czekających na skraju lasu. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Wsiadaj na rower. Wiedzą to w Trzciance, Kościanie i Kórniku!

Kiedyś na rower wsiadaliśmy rekreacyjnie – w ramach wycieczki, albo ostentacyjnie i praktycznie jednorazowo, np. w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Więcej
Fotografia przedstawia ucznia, który przy laptopie programuje niewielkiego robota. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Edukacja w cyfrowym wymiarze

Aż 700 wielkopolskich szkół i ponad 13 tys. uczniów bierze udział w unikatowym na skalę kraju projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. We wrześniu ruszyła czwarta edycja przedsięwzięcia.

Więcej
Fotografia przedstawia obiekt dawnej gazowni po gruntownym remoncie, w którym teraz znajduje się Centrum Usług Społecznych. Widoczna jest żółta elewacja, przeplatana czerwoną cegłą. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Dom za dom

Bez względu na to, jak bardzo się staramy, zwykle nie jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb starzejących się rodziców i innych chorujących bliskich. Nie mamy wystarczającej ilości czasu, wiedzy.

Więcej