Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Ukazał się czwarty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Tym razem sporo uwagi poświęcamy tematowi wsparcia unijnego skierowanego do biznesu – w szczególności „młodych firm” (w początkowej fazie działalności), które mają pomysł na biznes i nie obawiają się ryzyka, ale brakuje im funduszy na start. Wtedy z pomocą przychodzą, choćby dotacje unijne udzielane przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Skorzystały się nich Wielkopolskie start-upy. W artykule „Aż chce się pracować” opisujemy pomysły na biznes autorstwa  Moniki Brzóska, prezesa firmy Moonstera i Tomasza Nowaka, prezesa firmy Roboty CNC.

Jaki jest ogólny przepis na sukces? O tym opowiada nestor Wielkopolskiej przedsiębiorczości Wojciech Kruk, Prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Przewodniczący Prezydium Wielkopolskiej Rady Trzydziestu. Przeczytaj wywiad „Pomysł, determinacja i optymizm”.

Na pierwszy rzut oka świątynia, jakich w Polsce wiele. Jednak, gdy zostanie się chwilę dłużej to można przekonać się, że te stare mury, to w rzeczywistości skarbnica dawnych tajemnic i zagadek. Okrywane od lat, ostatnio także dzięki Funduszom Europejskim, ściągają do kaliskiego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika wiernych, ale też miłośników sakralnych perełek i tajemnic, z których wiele nadal pozostaje bez rozwiązania. Piszemy o nich w reportażu „Tajemnice kaliskiego kościoła”

Jak zwykle, w naszym wydawnictwie nie zabraknie innych artykułów, filmów czy materiałów audio o WRPO 2014+. Polecamy!

Obejrzyj bezpłatny e-magazyn „Nasz Region” – kliknij

 

Pobierz jako PDF