Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Ukazał się drugi numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Jak wygląda podróż Poznańską Koleją Metropolitalną? Postanowiliśmy o to zapytać pasażerów, którzy codziennie dojeżdżają z okolicznych miejscowości do szkoły lub pracy w Poznaniu. Dlaczego wybierają kolej zamiast auta, i o czym rozmawiają w trakcie 30 - minutowej podróży? Przeczytaj tekst reportażu „W taką podróż chce się wyruszyć”, który otwiera drugi numer e-magazynu „Nasz Region”.

W Wielkopolsce coraz więcej samorządów decyduje się na inwestycje w odnawialne źródła energii. Instalacje wykorzystujące słoneczną energie są montowane na dachach budynków jednorodzinnych, szkołach czy świetlicach. Jakie korzyści z tego wynikają? Zapytaliśmy o to mieszkańców i samorządowców. Odpowiedź jest w artykule „Słoneczne gminy Wielkopolski”.

Temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich rozwoju kontynuujemy w wywiadzie z prof. Jackiem Dachem - kierownikiem Pracowni Ekotechnologii w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pan Profesor opowiada również o unikatowej w skali świata biogazowni uruchamianej właśnie w Wielkopolsce. Czy potencjał tkwiący w biomasie może być skutecznym źródłem energii? Przeczytaj wywiad „Czas na czystą energię”.

 

Jak zwykle, w naszym wydawnictwie nie zabraknie innych artykułów, filmów czy materiałów audio o WRPO 2014+. Polecamy!

Obejrzyj bezpłatny e-magazyn „Nasz Region” –  kliknij

baner_300x200_1

Pobierz jako PDF