Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

To już pewne. Do 2030 r. przestaną działać odkrywki węgla brunatnego w Wielkopolsce Wschodniej, a dekadę później subregion planuje osiągnąć neutralność klimatyczną. To ambitne zadanie zrealizowane zostanie przy wsparciu unijnym. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, a także ponad 18 mln euro na realizację pilotażowego projektu LIFE AFTER COAL PL, pozwolą przybliżyć do osiągnięcia tych celów. O działaniach, które należy podjąć, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym i roli, jaką w tym procesie mają do odegrania samorządy rozmawiamy z prof. dr hab. Pawłem Churskim, dziekanem Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  

W numerze prezentujemy nominowanych w naszym plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W czterech kategoriach wybraliśmy 19 projektów, z których to Wy wybierzecie najlepsze. Głosowanie rozpocznie się 3 października i potrwa do 23 października.  Zapraszamy również do udziału w sportowej rywalizacji w akcji „zaBIEGaj o FUNdusze”. Już 18 września teren nad Jeziorem zamieni się w biegową arenę, nie zabraknie również solidnej porcji wiedzy o Funduszach Europejskich.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy Kępno, by zobaczyć, jak Fundusze Europejskie na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat zmieniły miejscowość, uważaną za nieformalną stolicę zagłębia meblowego w Polsce. Piszemy również o dziewiętnastowiecznym pałacu w Wierzbinku, który przy unijnym wsparciu odzyskał dawny blask. Zachęcamy też do odwiedzin Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa, który powstał w sąsiedztwie Bramy Poznania.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn. „Nasz Region”(link całej gazety)  i bądź na bieżąco.

Na banerze jest ekran tabletu z widokiem strony głównej e-magazynu Nasz Region. Z prawej strony są napisy: Mieszkasz w Wielkopolsce? Bądź na bieżąco. Czytaj online.

Pobierz jako PDF