Ukazał się pierwszy numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Poznajcie historię 9-letnie Zosi. Gdy się urodziła, lekarze nie dawali jej praktycznie żadnych szans na przeżycie. Teraz mówi, chodzi, a nawet biega. W jej bohaterskiej drodze, którą pokonuje wspólnie z rodzicami pomagają jej Fundusze Europejskie. Zosia, podobnie jak inni pacjenci chorujący na mózgowe porażenie dziecięce, bierze udział w bezpłatnych turnusach rehabilitacyjnych, które organizuje Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu. Placówka dzięki dotacji z WRPO 2014+ może realizować pierwszy w Polsce bezpłatny program leczenia dzieci z MPD wykorzystujący wirtualną rzeczywistość. Chcesz poznać historię Zosi? Przeczytaj reportaż „Lekarze nie dawali jej szans, ale rodzice się nie poddali”.

Jak widać - życie może pisać różne scenariusze. Nierzadko z dramatycznymi zwrotami akcji i zawodowymi zakrętami. O tym jak ważna jest wtedy pomocna dłoń drugiego człowieka i dlaczego ekonomia społeczna jest taka ważna? Przeczytaj wywiad pt. „Małymi krokami do przodu” z Barbarą Sadowską, wiceprzewodniczącą Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka”.

Fundusze Europejskie mogą być również antidotum na współczesne problemy z mobilnością miejską. Strzałem w dziesiątkę okazują się zintegrowane węzły przesiadkowe, których sukcesywnie przybywa w Wielkopolsce. W artykule „Zwięzła komunikacja” zaglądamy do gminy Dopiewo. Miejscowy samorząd właśnie wybudował węzły na stacjach kolejowych w Dopiewie i Palędziu.  
Jak zwykle, w naszym wydawnictwie nie zabraknie innych artykułów, filmów czy materiałów audio o WRPO 2014+. Polecamy!

Obejrzyj bezpłatny e-magazyn „Nasz Region” – kliknij

baner_393x273_1

Pobierz jako PDF