Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia wizualizację nowoczesnego Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej. Widoczne jest umiejscowienie obiektu pośród innych budynków. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Badania i rozwój? To się naprawdę opłaca!

Zastosowanie nowych technologii w przemyśle i współpraca między nauką a biznesem nakierowana na komercjalizację wynalazków - to dziś elementy budujące silną i konkurencyjną gospodarkę. W Wielkopolsce kreowanie nowatorskich rozwiązań wspiera WRPO 2014+.

Więcej
Fotografia przedstawia Mariusza Panka, prezesa krakowskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo”. Autorem zdjęcia jest Łukasz Karkoszka.

WYWIAD: Człowiek ważniejszy niż instytucja

Samorząd województwa wielkopolskiego wesprze stworzenie środowiskowych centrów zdrowia psychicznego. Inwestycja jest finansowana ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
Fotografia przedstawia otyłego mężczyznę, który stoi na wadze. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Zdrowie na wagę złota

Lekarze biją na alarm. Ponad 60 proc. mężczyzn i blisko połowa kobiet w naszym kraju cierpi na nadwagę lub otyłość. Wielkopolska postanowiła pomóc mieszkańcom w walce ze zbędnymi kilogramami. We wrześniu w ramach WRPO 2014+ ogłoszony zostanie konkurs na realizację programu zdrowotnego w zakresie niwelowania nadmiernej masy ciała.

Więcej
Fotografia przedstawia młodą kobietę przytulającą uśmiechniętą staruszkę. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Seniorzy wyjdą z domów

Środowiskowe centra wsparcia osób starszych i dzienne domy opieki medycznej powstaną w Wielkopolsce. To ogromna szansa dla osób starszych, które potrzebują specjalistycznej opieki.

Więcej
Fotografia przedstawia kobietę leżącą na kozetce w gabinecie psychologa oraz lekarza wykonującego badanie. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Mniejszy ośrodek lepszy niż szpital

Skuteczniejsza pomoc ludziom z zaburzeniami psychicznymi to jeden z priorytetów Unii Europejskiej. Dlatego w Poznaniu i Obornikach powstaną Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego. Dzięki nim łatwiejszy powinien być powrót do zdrowia pacjentów.

Więcej
Fotografia przedstawia grupę ludzi oglądających muzealną ekspozycję. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Wracamy na szlak WRPO!

Wakacje zmierzają ku końcowi, jednak to nie powód, aby porzucić podróżnicze plany. Dziś zaprezentujemy kolejne miejsca w Wielkopolsce, które dzięki Funduszom Europejskim odzyskały swój blask i zachwycają zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Więcej
Fotografia przedstawia grupę biegaczy na starcie. Zdjęcie pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

zaBIEGaj o FUNdusze

Lubisz biegać? Jesteś ciekawy, jak bardzo nasz region zmienił się dzięki Funduszom Europejskim? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w biegu „zaBIEGaj o FUNdusze”, który w sobotę 8 września odbędzie się na torze regatowym Jeziora Maltańskiego w Poznaniu.

Więcej
Fotografia przedstawia młodego mężczyznę w białej koszuli i krawacie, z laptopem w ręku, pracującego przy serwerze. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Wiedza napędza rozwój

Wielkopolska sukcesywnie buduje swój innowacyjny potencjał. W sierpniu ruszył nabór w ramach Poddziałania 1.5.2 Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu WRPO 2014+. Do wydania jest aż 90 mln zł!

Więcej
Fotografia przedstawia przystań wodną w Ślesinie z lotu ptaka. Przy przystani cumują jachty i łodzie. Zdjęcie pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Efekty są dookoła nas – w małej i dużej miejscowości

Nie zmarnowaliśmy ani eurocenta! Wielkopolska wydała 100 proc. unijnego budżetu, który został regionowi przyznany w perspektywie 2007-2013. Informacja została już oficjalnie potwierdzona przez Komisję Europejską.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska