Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia małe dzieci w kolorowych fartuchach, bawiące się farbami. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Gdy mama i tata pracują

Konieczność opieki nad małym dzieckiem często sprawia, że młodzi rodzice mają trudności z kontynuowaniem kariery zawodowej. Z pomocą przychodzą im projekty realizowane przy wsparciu WRPO 2014+, które zakładają m.in. budowę nowych przedszkoli czy powstawanie miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych. Odwiedziliśmy dwa z nich. Zobaczcie, jak działają!

Więcej
Fotografia przedstawia publiczność. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

Liczą się pomysł i determinacja

To właśnie osoby działające w społecznościach lokalnych należy wzmacniać, by miały wpływ i poczucie, że mogą kształtować to, co dzieje się wokół nich. Że ich głos jest słyszalny, pomysł może być realizowany, a działania mają sens – mówi Przemysław Piechocki, prezes zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Więcej
Fotografia przedstawia budynek Leszczyńskiego Centrum Biznesu. Zdjęcie pochodzi z arhciwum beneficjenta.

Źródło wiedzy i zasobów

Choć mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa w największym stopniu budują polskie PKB, często nie są w stanie prowadzić zakrojonych na szeroką skalę inwestycji innowacyjnych. Dlatego z pomocą przychodzą im Instytucje Otoczenia Biznesu.

Więcej
Fotografia przedstawia aulę, w której odbywa się debata. Widać debatujących oraz publiczność. Autorem zdjęcia jest marcin Kryger.

Europa musi działać razem

W jakim kierunku zmierza Unia Europejska? Jaki będzie kolejny budżet unijny po 2020 r.? Na jakie wartości musi stawiać Europa? To najważniejsze pytania, jakie padły podczas poznańskiego dialogu obywatelskiego „Silne regiony, silna Europa”.

Więcej
Fotografia przedstawia drogę szybkiego ruchu z lotu ptaka. Zdjęcie pochodzi z fotoportal.poznan.pl.

Wielkopolska należy do liderów

Poznań ma jedną z najnowocześniejszych zajezdni w Europie. Zamiast starych i zdezelowanych pociągów, podróżujemy nowoczesnymi Elfami. Fakt, że jeździmy też lepszymi niż w ubiegłej dekadzie drogami, to już dla Wielkopolan oczywistość. Ale nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie wsparcie Unii Europejskiej.

Więcej
Fotografia przedstawia Wolfganga Müncha, zastępcę dyrektora ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej. Autorem zdjęcia jest Marcin Kryger.

WYWIAD: Pieniądze to nie wszystko

W Unii jesteśmy w stanie stawić czoła wielu wyzwaniom, dlatego najważniejsze jest, abyśmy działali razem. I nie zapominajmy o wartościach takich jak solidarność i praworządność – mówi Wolfgang Münch, zastępca dyrektora ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolske@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska