Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia niskopodłogowe, hybrydowe autobusy zakupione w ramach unijnego projektu. Zdjęcie pochodzi z archiwum Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie.

Innowacje w wersji eko

Do walki samorządów o czyste powietrze włącza się Unia Europejska. Jak można skutecznie wykorzystać jej finansową pomoc? Jednym ze sposobów jest inwestowanie w ekologiczny tabor komunikacji miejskiej.

Więcej
Czarno-biała fotografia przedstawia rodziców z dzieckiem chorującym na nowotwór. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Na ratunek najmłodszym

Nowotwór u dziecka to dla każdego rodzica największy cios. Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 1,1 tys. nowych zachorowań. Wczesne wykrycie choroby daje szansę na wyleczenie. Dlatego w Wielkopolsce od kilku miesięcy realizowany jest program profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej.

Więcej
Fotografia przedstawia seniorów siedzacych przy stole, oczekujących na rozpoczęcie szkolenia komputerowego. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Nigdy nie jest za późno na naukę

Zgodnie z powszechnie panującą opinią, uczenie się to obowiązek ludzi młodych. Jest w tym wiele prawdy. Coraz popularniejsza jest jednak teoria, zgodnie z którą człowiek powinien uczyć się przez całe życie.

Więcej
Fotografia przedstawia fontannę na placu miejskim. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Drugie życie, lepsze życie

Rewitalizacja, choć jest procesem skoncentrowanym na odnowie przestrzeni fizycznej, rozwiązuje problemy społeczne tych części miast, które z różnych przyczyn uległy degradacji. W Wielkopolsce, obok tętniących życiem ośrodków miejskich, nadal występują zdegradowane obszary i niszczejące kwartały dzielnic, które czekają na interwencję.

Więcej
Fotografia przedstawia Magdalenę Popłońską-Kowalską, ekspert do spraw polityki społecznej. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

WYWIAD: Działajmy z ludźmi, a nie dla ludzi

Nawet postawienie ławki w parku wielokrotnie powoduje, że ludzie nie są zadowoleni. Bo albo chcieli ławkę w innym miejscu, albo zamiast ławki lampę. To pokazuje, że kluczowe jest, by pracować z ludźmi, a nie dla ludzi – mówi Magdalena Popłońska-Kowalska, ekspert ds. polityki społecznej w rozmowie z Magdaleną Przysiwek.

Więcej
Fotografia przedstawia gmach Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim z lotu ptaka. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Wykształcony absolwent, kompetentny pracownik

Wielkopolska potrzebuje dobrze wykwalifikowanych pracowników. Kuźnią prawdziwych zawodowców są Centra Kształcenia Zawodowego, które powstały w Ostrowie Wielkopolskim i Swarzędzu. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, pozwalają uczniom w praktyce poznawać specyfikę wielu potrzebnych dziś na rynku profesji.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska