Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia wykonana z lotu ptaka przedstawia roboty budowlane na ostrowskim rynku. Widoczna jest między innymi wieża kościoła i zabudowania. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta).

REPORTAŻ: Rewitalizacja potrzebna jak tlen

To miasto da się lubić. Odbywają się tu ciekawe imprezy kulturalne. Tu liczy się sport - żużel, koszykówka, a nawet lotnictwo. Dużo ogródków i przyjemnych knajpek – piszą o Ostrowie Wielkopolskim internauci. Wreszcie mamy miejsce na wspaniałe imprezy międzypokoleniowe, cztery lata czekaliśmy na remont! Lubimy spotykać się i działać – mówią o wyremontowanych świetlicach mieszkańcy Łuszkowa i Bielewa. Dzięki rewitalizacji i unijnym funduszom zaniedbane przestrzenie przechodzą zmiany, a lokalna społeczność dostaje impuls do działania. Sprawdziliśmy, jak oceniają je „lokalsi”.

Więcej
Fotografia przedstawia wnętrze niewielkiej sali kinowej. Na czerwonych fotelach siedzą dzieci, prawdopodobnie uczniowie. W pierwszym rzędzie jest też nauczyciel. Wszyscy machają do fotografa. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Idź do kina, jest za rogiem

Nawet najlepsze platformy streamingowe nie zastąpią seansu filmowego na srebrnym ekranie. W Wielkopolsce sukcesywnie przybywa kin społecznościowych, gdzie w kameralnej atmosferze oglądać można kasowe hity, jak i propozycje kina artystycznego. Nowe sale powstały ostatnio w Żerkowie, Trzciance i Siedlcu.

Więcej
Fotografia przedstawia dwóch mężczyzn na tle nowego autobusu. Mężczyzna w garniturze przekazuje kluczyki drugiemu – prawdopodobnie kierowcy. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Od nas zależy, w jakim świecie będą żyły nasze dzieci

Czy transport miejski może być ekologiczny? Nie tylko może, wręcz powinien! Dobrym przykładem służą gminy, które inwestują w nowoczesne rozwiązania. Niskoemisyjne autobusy, parkingi bike&ride, a nawet… fotowoltaiczne przystanki znajdziesz w Pile, Koninie i innych miejscowościach Wielkopolski.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska