Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia wykonana została w warsztacie. Widoczny jest stół z imadłem i mnóstwo narzędzi oraz części. Dwóch mężczyzn – mieszkaniec ośrodka i kierownik, reperują miotłę. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

REPORTAŻ: Po zmroku. Świt

Czasem niedużo potrzeba, by stracić dom. Andrzejowi wystarczył alkohol, Marek trafił na bruk przez chorobę. I choć obaj zmagali się z wieloma przeciwnościami, nie poddali się. Dziś pomaga im pleszewskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Więcej
Fotografia przedstawia elegancko ubranego mężczyznę obsługującego urządzenie – przemysłowy tomograf komputerowy, za pomocą specjalnego panelu. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

O tym jak innowacje napędzają biznes

Każdego roku Komisja Europejska wyróżniana wyjątkowe projekty finansowane z unijnych funduszy, które proponują nowe podejście do rozwoju regionalnego. Dzięki promocji stają się one inspiracją dla innych. Wśród zgłoszonych w 2020 roku, była między innymi firma ITA z podpoznańskiego Skórzewa, która w swoich innowacyjnych badaniach kruszy wiele z dotychczas istniejących barier.

Więcej
Fotografia przedstawia fragment drogi biegnącej przez las. Na dalszym planie znajduje się wjazd do miejscowości, o czym informuje znak po prawej stronie, z napisem „Szklarka Myśleniewska”. Zdjęcie pochodzi z archiwum WZDW w Poznaniu.

Ostra jazda, czyli drogi w budowie

Pandemia nie zahamowała inwestycji drogowych. W Wielkopolsce realizowanych jest aktualnie kilkanaście dużych projektów unijnych, które usprawnią komunikację między gminami i poprawią komfort podróżowania.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska