Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Ukazał się dziewiąty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

W tym numerze kontynuujemy temat „Fundusze a koronawirus”. Nie może być inaczej, bo świat został sparaliżowany przez tego niewidzialnego wroga. Ale nie możemy zapominać o tym, że równie dużym zagrożeniem dla naszej planety są kwestie ocieplania się klimatu (z wszelkimi jej konsekwencjami, jak choćby trwającą suszą). W e-magazynie szukamy, więc skutecznego rozwiązania poprawiającego warunki atmosferyczne na ziemi. Czy może nim być inwestowanie w odnawialne źródła energii lub wodór?    

Instalacje fotowoltaiczne w domach jednorodzinnych i firmach, to coraz silniejszy trend i wyraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Do „słonecznych gmin Wielkopolski” dołączyły niedawno Malanów, Miasteczko Krajeńskie i Szamocin. O korzyści z OZE zapytaliśmy wprost mieszkańców w artykule „I Ty zainwestuj w fotowolaikę”. Natomiast ekspert, Jacek Zwolińśki odpowiada na pytania związane z zastosowaniem wodoru w gospodarce – także naszego regionu. O tym mowa z wywiadzie „O przyszłości wodoru z optymizmem”.

Wielkopolska ma być również jednym z sześciu polskich województw, które objęte zostaną wsparciem Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Nowe rozwiązanie ma wesprzeć regiony, które ponoszą największe koszty polityki klimatycznej i transformacji energetycznej. O szczegółach piszemy artykule „Transformacja Wielkopolski Wschodniej-nowy impuls dla regionu”.

Podsumowujemy również najważniejsze działania instytucji Unii Europejskiej i Samorządu Województwa Wielkopolskiego w walce z koronowirusem. Polecamy dwa artykuły na ten temat „Funduszowa tarcza” i „Wszystkie ręce na pokład – wspieramy ochronę zdrowia!”.

I na koniec, reportaż „Nauczanie przez klikanie”. Opowiada on, jak sobie radzą w czasie epidemii z nauką zdalną uczniowie i nauczyciele. Okazuje się, że tutaj również pomagają Fundusze Europejskie.

Obejrzyj cały e-magazyn „Nasz Region”.

baner_300x200_2

Pobierz jako PDF