Mamy powody do świętowania! Mija właśnie dwudziesta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dla nas – mieszańców Wielkopolski był to czas wzmożonej aktywności. W infrastrukturę transportową zainwestowaliśmy ponad 3,6 mld zł, w zdrowie 1,3 mld zł, w działania rewitalizacyjne ponad 420 mln zł. A to tylko niewielka część wsparcia pochodząca z Funduszy Europejskich! Trudno sobie wyobrazić te kwoty? Obejrzyj animację "Unia działa na wyobraźnię".

O tym, jak zmienił się nasz region i jakie wyzwania stoją przed całą Wspólnotą rozmawiamy z wyjątkowym gościem – Themisą Christophidou, Dyrektor Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej.

Jubileusz jest dobrą okazją, by spojrzeć na nasz region przez pryzmat zrealizowanych projektów. Dlatego z dumą ogłaszamy, że ruszyła trzecia edycja plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”. Razem z Wami chcemy wybrać najlepsze przedsięwzięcia, zrealizowane z Funduszy Europejskich w ostatnich dwóch dekadach. Głosowanie rozpoczyna się 15 maja i potrwa do 28 maja, a głosy można oddawać za pośrednictwem strony laczynas.wielkopolskie.pl.

O tym, że przynależność do UE, to coś więcej niż pieniądze, wspólny rynek i otwarte granice, przekonują chwytające za serce historie Zuzanny i Marcina. Co ich spotkało i jak pomogły Fundusze Europejskie dowiesz się z naszego reportażu.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Pobierz jako PDF