Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Już w kwietni ogłoszone zostaną pierwsze konkursy dotyczące ekonomii społecznej z nowej puli Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027. To dobra wiadomość dla setek przedsiębiorstw społecznych, które aktywnie działają w regionie. Jednym z nich jest Konińska Spółdzielnia Socjalna Spektrum, która przy unijnym wsparciu prowadzi Przedszkole z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem „Pinokio”. Odwiedziliśmy placówkę, w której dzieci uczą się samodzielności.

O wyzwaniach związanych z rozwojem ekonomii społecznej i niezwykłej inicjatywie Klunkrów Wielkopolskich rozmawiamy z Aleksandrą Andrzejewską, kierowniczką Działu włączenia społecznego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. O tym, że ekonomia społeczna ma różne oblicza przekonują też historie podopiecznych Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi. Dzięki unijnemu wsparciu zdobywają kwalifikacje, które pomagają im zdobyć pracę. A o tym, że rynek pracy potrzebuje dziś fachowców przekonać się można analizując najnowszy Barometr zawodów. Jak przydatne jest to narzędzie przekonują się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Szamotuł, gdzie przy wsparciu Funduszy Europejskich, przeprowadzono spektakularną rewitalizację miasta. Piszemy również o wsparciu dla placówek medycznych i uruchomionym Systemie Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego, który zawiera tysiące informacji o regionie, zarówno tego, co mamy w przestrzeni, pod ziemią, jak i na ziemi.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Na banerze jest ekran tabletu z widokiem strony głównej e-magazynu Nasz Region. Z prawej strony są napisy: Mieszkasz w Wielkopolsce? Bądź na bieżąco. Czytaj online.

Pobierz jako PDF