Już 120 tysięcy mieszkańców regionu w ostatnich latach zmieniło swoje zawodowe życie przy wsparciu Funduszy Europejskich. Ty też możesz zwiększyć swoje szanse na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Jak unijne dotacje będą nam pomagały w zawodowym rozwoju w najbliższych latach dowiesz się z rozmowy z Barbarą Kwapiszewską, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

O tym, że warto się uczyć przez całe życie przekonuje również Bogumiła Frąckowiak, kierownik Punktu EUROPE DIRECT Poznań, która przybliża ideę Europejskiego Roku Umiejętności. Co to za inicjatywa? Dowiesz się zaglądając tu.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy poznańskie Centrum Integracji Społecznej, w którym członkowie Stowarzyszenia „Pogotowie Społeczne” pomagają mieszkańcom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, wyjść na prostą. Poruszające historie pokazują, że idea ekonomii społecznej ma sens i dla wielu jest drogą do osiągnięcia osobistego i zawodowego sukcesu.

Przyjrzeliśmy się również ciekawym inicjatywom środowiskowym. W Szydłowie powstała unikalna enklawa miododajna. Przestrzeń przyjazna naturze przyciąga mieszkańców i jest wzorcowym przykładem udanej ochrony bioróżnorodności. Z kolei w Witkowie włodarze gminy postawili na niskoemisyjny transport, z którego chętnie korzystają mieszkańcy.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Pobierz jako PDF