Świętując osiemnastą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, odwiedzamy poznańską Fundację Pomocy Wzajemnej Barka - jedną z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Wielkopolsce. Barka od lat jest przystanią dla osób, które znalazły się poza burtą życia społeczno-zawodowego. W powrocie do aktywności pomagają im Fundusze Europejskie (przeczytaj reportaż). W numerze piszemy również o nowym węźle przesiadkowym w Bolechowie i zaglądamy do pałacu w Rakoniewicach.

Sporo uwagi poświęcamy również jednej z najważniejszych zasad Unii Europejskiej – zasadzie równości i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Temat często sprowadzany jest wyłącznie do problemu braku udogodnień architektonicznych. Tymczasem to tylko jeden z elementów tego szerokiego pojęcia, które obejmuje również dostępność cyfrową czy informacyjno-komunikacyjną (przeczytaj o dostępności).

Na tę wiadomość czekali mieszkańcy Wielkopolski. W Poznaniu pełną parą działa Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka - jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Była to kluczowa regionalna inwestycja, którą od początku mocno wspierały Fundusze Europejskie.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region”i bądź na bieżąco – kliknij.

Pobierz jako PDF