Blisko 1,2 mld zł zasili w najbliższych latach inwestycje drogowe w Wielkopolsce. Pieniądze pochodzić będą z puli nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. W ramach pierwszego konkursu zrealizowanych zostanie dziesięć przedsięwzięć zlokalizowanych w różnych częściach regionu. Chcesz wiedzieć czy któraś z inwestycji będzie prowadzona w rejonie Twojej miejscowości? Przeczytaj artykuł „10 drogowych inwestycji z nowych dotacji UE”.

Równie ważne w nowej perspektywie finansowej będą inwestycje w ekologiczny transport. Czy możliwa jest pełna dekarbonizacja transportu publicznego i kiedy flota wodorowa stanie się rzeczywistością w naszych miastach dowiesz się z rozmowy z dr. inż. Maciej Bieńczakiem z Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. O tym, że wymiana taboru na niskoemisyjny przynosi wiele korzyści pokazuje przykład Krotoszyna. Na ulice miasta wyjechało siedem nowych autobusów, zasilanych olejem napędowym, wyposażonych w nowoczesny system informacji pasażerskiej.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Rawicza, gdzie przy unijnym wsparciu przeprowadzono spektakularną rewitalizację śródmieścia. Zmiany infrastrukturalne pociągnęły zmiany społeczne. Jakie? Dowiesz się zaglądając do reportażu „Rewitalizacja w Rawiczu: Odkryj pomost między historią a współczesnością”. Piszemy również o nowatorskiej aparaturze, która trafiła do Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, a także zapraszamy do wycieczki szlakiem unijnych inwestycji.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Na banerze jest ekran tabletu z widokiem strony głównej e-magazynu Nasz Region. Z prawej strony są napisy: Mieszkasz w Wielkopolsce? Bądź na bieżąco. Czytaj online.

Pobierz jako PDF