Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
W czasie pandemii koronawirusa dostęp do sprawdzonych i rzetelnych informacji jest szczególnie ważny. Z tego powodu przygotowaliśmy szereg najważniejszych informacji o działaniach instytucji unijnych i Zarządu Województwa Wielkopolskiego  w walce ze skutkami COVID-19. Polecamy choćby tekst „Co Unia Europejska robi w sprawie koronawirusa?”

Większość z nas przebywa w domu. Wbrew pozorom, jest to dobry moment na przeczytanie kilku inspirujących historii z „ Funduszami Europejskimi w tle”. W imię zasady, że „zawsze jest dobry czas na zmianę” polecamy reportaż „Silversi wracają do pracy”. Poznamy w nim historię Pana Krzysztofa     z Suchego Lasu, który aktywnie walczy o powrót na rynek pracy. Jak mówi „Przyjął strategię aktywności, poznawania ludzi, nowych technologii i zawodów”… i pracuję w gazecie lokalnej!

Inne osoby zdecydowały się na założenie firmy. Panie Marta ze Słupcy i Małgorzata z Kalisza postanowiły zaryzykować. Dziś już wiedzą, że było warto, choć, jak zgodnie przyznają – najtrudniejszy był start. Polecamy artykuł „ Marta i Małgorzata pracują na własny rachunek”.

 O tym, dlaczego warto kształcić się przez całe życie, gotowości do edukacji pokolenia 50+ i efektywnym przyswajaniu wiedzy rozmawiamy z dr Moniką Christoph z Zakładu Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Obejrzyj e-magazyn „Nasz Region” – kliknij

baner_393x273_2

Pobierz jako PDF