Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia to zdjęcie grupowe kilku kobiet i mężczyzn, którzy pozują na tle drewnianych domków wypoczynkowych. Przed nimi stoi pies o brązowej sierści. Zdjęcie pochodzi z archiwum Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

REPORTAŻ ŚWIĄTECZNY: Nim rozwiną skrzydła

Tu bierność zmienia się w aktywność, smutek w nieśmiałą nadzieję. Nie czujesz już przejmującego strachu, mniej ciąży ci samotność, bo odkrywasz, że masz przyjaciół. Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka” rzuca koło ratunkowe tym, którzy chcą zacząć od nowa. „My tu nie świadczymy usług. Życiem świadczymy” - mówią w „Barce”.

Więcej
Fotografia przedstawia sytuację w salonie groomerskim – salonie pielęgnacji dla zwierząt. Widać stół ze specjalną lampą na stelażu w kształcie bramki, oraz małego białego psa. Przy stole stoi kobieta w średnim wieku, w fartuchu i okularach, która trzyma maszynkę. Strzyże sierść psa. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

To nie czas, by się poddać

Zamrożenie wielu sektorów gospodarki na długie tygodnie oraz liczne zwolnienia spowodowały, że w czasie pandemii niektóre zawody w dynamicznym tempie tracą, a inne zyskują na popularności. Efekt? Wzrasta liczba chętnych do zdobycia nowych kwalifikacji. Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wychodzą Fundusze Europejskie, oferując szkolenia, staże i dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Więcej
Fotografia przedstawia niewielki kościół o owalnych, białych ścianach i czerwonym, spadzistym dachu. Wokół widoczne są choinki, skalniaki, a po prawej niewielkie oczko wodne. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Fundusze ratują sakralne zabytki

Wielu zniszczonym zabytkom, tworzącym dziedzictwo sakralne regionu, udało się, przy unijnym wsparciu, przywrócić dawną świetność. Blask odzyskało m.in. sanktuarium w Wieleniu Zaobrzańskim. W najbliższym czasie renowację przejdzie kościół w Zdunach i świątynia w Gołańczy.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska