Fotografia przedstawia mężczyznę na deskorolce w locie, w trakcie ewolucji. Deskorolka obraca się wzdłuż pionowej osi. Zdjęcie wykonał Jędrek Kustra.

Tak się robi rewitalizację

Rewitalizacja jest szansą dla wielu miast. Wymaga przemyślanej strategii, kompleksowych działań i zaangażowania mieszkańców. Piła i Krobia przedstawiły skuteczny przepis na miejski sukces.

Więcej
Fotografia przedstawia twarz starszego mężczyzny o długich, siwych włosach. Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego.

WYWIAD: Rewitalizacja – mądra interwencja

Rewitalizacja to moment próby dla wielu miast. O tym, jak uniknąć betonozy, skutecznie prowadzić działania rewitalizacyjne i dlaczego tak ważne jest zaangażowanie mieszkańców.

Więcej
Fotografia przedstawia mężczyznę, widziane z tyłu, który siedzi przy komputerze. Na monitorze włączona jest wyszukiwarka – widoczny jest napis „search”. Zdjęcie pochodzi z  Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Cyfryzacja w natarciu

Pandemia wymusiła na wszystkich przyspieszoną lekcję cyfryzacji. Dziś większość firm i instytucji przyznaje, że albo planuje, albo przechodzi właśnie cyfrową transformację. Zmian doświadczamy na co dzień także w administracji publicznej i wszelkiego rodzaju usługach medycznych.

Więcej
Fotografia przedstawia niewielki, biały samolot, stojący na kostce brukowej. Na ogonie ma oznaczenie SP-UTD. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Kosmiczne projekty politechniki

Innowacyjne myślenie, wizjonerskie projekty, badania i ciągłe parcie do przodu. To dzięki temu świat może się rozwijać. Odpowiadają za to m.in. naukowcy, których śmiałe pomysły coraz częściej przekładają się na rzeczywistość. Swoją cegiełkę dokłada do tego Politechnika Poznańska.

Więcej
Fotografia przedstawia mężczyznę, na którego barkach siedzi dziewczynka. To prawdopodobnie ojciec i córka. Oboje patrzą w dal, w stronę wiatraków. Dziecko unosi ręce. Zdjęcie pochodzi z adobe stock.

Nowe cele, nowe wyzwania

Ponad 72,2 mld euro otrzyma Polska z budżetu Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2021-2027. W Wielkopolsce ruszyły już konsultacje nad nowym programem regionalnym. Wieloletni budżet UE na kolejnych siedem lat został przygotowany przez Komisję Europejską.

Więcej
Fotografia przedstawia sporą grupę osób z rowerami. Pozują do zdjęcia na tle nowego węzła przesiadkowego w Gnieźnie. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Szybciej, wygodniej, łatwiej

Poprawiają komfort podróżowania skracając czas dojazdu do domu, pracy, szkoły. Zintegrowane centra przesiadkowe, podobnie jak inne przyjazne mieszańcom i środowisku rozwiązania, coraz częściej decydują o tym, gdzie chcemy mieszkać i pracować.

Więcej