Nasze województwo zalicza się do regionów o najniższej średniej obszarowej sumie opadów.

O tym, jak skutecznie działać na rzecz ochrony klimatu, jak powstrzymać proces stepowienia regionu i jak przeciwdziałać tworzeniu się miejskich wysp ciepła rozmawiamy z prof. UPP Bogdanem Chojnickim z Pracowni Bioklimatologii Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Centrum Edukacji i Promocji Drewna w Babkach oraz gminy Czerwonak, w której aktorzy Teatru „Fuzja” przygotowali spektakl i serię filmów edukacyjnych poświęconych ekologii.

Wystartowały pierwsze konkursy finansowane z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Oznacza to, że długo wyczekiwany proces przemian energetycznych Wielkopolski Wschodniej wchodzi w decydującą fazę. O tym jak będzie przebiegał proces transformacyjny dowiesz się tu.

Na unijne wsparcie będą mogli liczyć pracownicy Grupy Kapitałowej ZE PAK, która przejdzie proces restrukturyzacji. Około 2,2 tys. osób będzie mogło liczyć na pomoc Funduszy Europejskich w przekwalifikowaniu się.

Piszemy również o Karcie Praw Podstawowych – jednym z najważniejszych dokumentów Unii Europejskiej, stojących na straży wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości obywateli państw członkowskich.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Na banerze jest ekran tabletu z widokiem strony głównej e-magazynu Nasz Region. Z prawej strony są napisy: Mieszkasz w Wielkopolsce? Bądź na bieżąco. Czytaj online.

Pobierz jako PDF