Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 rozkręcają się na dobre. Tylko w majowych konkursach do rozdysponowania będzie ponad 675 mln zł! O tym, na co pójdą unijne pieniądze dowiesz się tutaj.

Ważnym obszarem wsparcia jest włączenie społeczne. W minionej perspektywie unijne dotacje pomogły ponad pół miliona mieszkańcom Wielkopolski. O tych imponujących efektach wdrażania funduszy mówi Sylwia Wójcik – dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W rozmowie przybliżamy zasady udzielania wsparcia w nowym programie  O tym, jak w praktyce pomagają Fundusze Europejskie przekonaliśmy się odwiedzając Fundację Nowy Horyzont, która w  Szydłowie prowadzi Centrum Integracji Społecznej. Placówka oferuje kompleksowe wsparcie pozwalające wyjść na prostą z życiowych zakrętów. Odwiedziliśmy też Fundację Mielnica, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi na rynku pracy.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” przybliżamy również możliwości wsparcia, jakie oferują instrumenty zwrotne dostępne w ramach inicjatyw JESSICA i JEREMIE. Wielkopolska jest liderem wdrażania mechanizmów zwrotnych, które w najbliższych latach jeszcze bardziej nabiorą na znaczeniu. Zaglądamy do Wągrowca, gdzie Centrum Edukacji Ekologicznej rozbudowane zostało o terenowy punkt edukacyjny - miejski EKO Park, a także na południe Wielkopolski, do pałacu w Przybysławicach, który przeszedł spektakularną metamorfozę przy unijnym wsparciu.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Grafika promująca e-magazyn Nasz Region maj 2023

Pobierz jako PDF