Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia nowoczesny autobus w centrum jednego z polskich miast. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Pogoda dla innowatorów

Sukces przedsiębiorstw zależy dziś w dużej mierze od trafnego odczytywania trendów przyszłości i wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Firmy, które decydują się na inwestycje w ten obszar, mają szansę zbudować silną pozycję na rynku.

Więcej
Fotografia przedstawia centrum Poznania z rzeką Wartą, z lotu ptaka. Zdjęcie pochodzi z zasobów portalu fotoportal.poznan.pl.

Beton zniknie znad Warty

Miasto Poznań zdobyło spore dofinansowanie z Unii Europejskiej na renowację brzegów Warty. Znikną stare betonowe płyty, a w ich miejsce pojawią się drewno i kamień. Będzie bezpieczniej, ładniej, a także bardziej ekologicznie. To kolejny etap zmian nad Wartą.

Więcej
Fotografia przedstawia wejście do pracowni florystycznej Agnieszki Musielak. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Na własny rachunek

Myśl o własnej firmie dla wielu osób porównywalna jest do skoku na bungee: mamy zapał, odwagę i dobry plan. Czy wyjdziemy z tego cało? To okaże się wkrótce… Karolina Trzcielińska i Agnieszka Musielak podjęły ryzyko i dziś już wiedzą, że było warto. Zgodnie przyznają: ich sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Funduszy Europejskich.

Więcej
Fotografia przedstawia Barbarę Kwapiszewską,  Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Zdjęcie pochodzi z archiwum Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

WYWIAD: Kompetencje to podstawa

W ostatnim czasie dużo mówi się o tym, że rynek pracy stał się rynkiem pracownika. Rzeczywiście tak jest?

Więcej
Fotografia przedstawia Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. Autorem zdjęcia jest Szymon Piotr Rewers.

Nauka, biznes, innowacje

W czasach rozgrywającej się na naszych oczach rewolucji przemysłowej 4.0, Polska potrzebuje kompetentnych fachowców. W Wielkopolsce warunki do rozwoju edukacji zawodowej uczącej młodych ludzi innowacyjnego myślenia oferuje Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach.

Więcej
Fotografia przedstawia zespół pracujący w biurze nad projektem. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Wielkopolska inwestuje w kadry

Polscy przedsiębiorcy już dawno zrozumieli, że jeśli chcą utrzymać się na rynku i odnieść sukces, muszą stale zwiększać swoje kompetencje i rozwijać umiejętności. Dotyczy to wszystkich branż. Wsparciem w osiągnięciu celu jest dla nich Baza Usług Rozwojowych, w której można znaleźć szkolenia niemal z każdej dziedziny. Obecnie trwa nabór, w którym zostaną wyłonieni nowi operatorzy BUR.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolske@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska