Ukazał się osiemnasty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Tematem przewodnim numeru jest współpraca biznesu i nauki. To dwa różne światy, odmienne oczekiwania, inne schematy postępowania. Choć często mają nie po drodze, gdy jednak zaczynają działać razem, mogą wznieść się na wyższy poziom rozwoju i innowacyjności. Od lat tę współpracę wzmacniają Fundusze Europejskie dla Wielkopolski. W artykule „Wszystko zaczyna się od badań” opisujemy kilka niezwykłych projektów z naszego regionu mających swój początek w murach uczelni: uniwersytetów, politechnik, akademii. Naukowcy mają pomysł na rynkowy sukces.

Oddajemy również głos przedstawicielom świata nauki i ekspertom, którzy wskazują, co jeszcze można zrobić, aby wykorzystać potencjał tkwiący w nauce i biznesie. Co już dzieje się dobrego (i co jeszcze może) opisujemy w artykule „Dialog nauki i biznesu”.

O tym, co zrobić, by zapewnić lepszy transfer wiedzy do gospodarki, rozmawiamy z prof. dr. hab. inż. Tomaszem Łodygowskim – kierownikiem Zakładu Lotnictwa Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej, przewodniczącym Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości i członkiem Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Czy łatwo znaleźć przedsiębiorcom wspólny język z naukowcami? – rozmawiamy na ten temat z Jackiem Silskim – prezydentem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, członkiem Wielkopolskiej Rady Trzydziestu przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego.

Polecamy również reportaż „Sceny pięknych emocji”, w których odwiedzamy Polski Teatr Tańca w Poznaniu i Centrum Kultury i Sztuki „Scena to dziwna” w Gnieźnie. Dwie instytucje kultury, które w ostatnim czasie zyskały nowy impuls do prowadzenia swojej działalności.

W magazynie podsumowujemy również rok walki z pandemią – oczywiście z Funduszami Europejskimi w tle.

Cały e-magazyn dostępny jest tutaj.

Na banerze widać zdjęcie tancerki, winietę "Nasz Region" i podpis "W przyszłość - tanecznym krokiem. Sprawdź"

Pobierz jako PDF