Ponad 2,1 mld euro otrzyma Wielkopolska z budżetu UE w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Komisja Europejska zatwierdziła na początku grudnia program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Pierwsze konkursy rozpoczną się najbliższej wiosny.

To nie koniec dobrych informacji. Znamy także laureatów plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w którym mieszkańcy oddali ponad 50 tys. głosów. Żeby dowiedzieć się kto zwyciężył, czytaj relację z wydarzenia.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” piszemy o tym, jak ważne w naszym życiu jest work-life balance. O zachowaniu równowagi pomiędzy sferą zawodową i prywatną rozmawiamy z Piotrem Michoniem, profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu autorem bloga i podcastu Ekonomia Szczęścia.

Zaglądamy też do żłobka w gminie KrzemieniewoOśrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego EMEDEA, w którym na pomoc mogą liczyć dzieci z różnymi problemami funkcjonalnymi.

Odwiedzamy również Leszczyńskie Centrum Usług Senioralnych, które powstało przy wsparciu Funduszy Europejskich. To miejsce, w którym seniorzy potrzebujący wzmożonej rehabilitacji i opieki, mogą liczyć na specjalistyczne wsparcie. Przygotowując się do nowej perspektywy wyjaśniamy czym są Komitety Monitorujące i jaką rolę pełnią.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Pobierz jako PDF