Na banerze jest ekran tabletu z widokiem strony głównej e-magazynu Nasz Region. Z prawej strony są napisy: Mieszkasz w Wielkopolsce? Bądź na bieżąco. Czytaj online.  Coraz lepiej zdajemy test z rewitalizacji w Wielkopolsce. Przekonaj się o tym, odwiedzając Baranów (okolice Kępna), gdzie spektakularnie odnowiono rynek i Gniezno, w którym „nowe szaty” zyskał Miejski Ośrodek Kultury.

Nowoczesność przejawia się nie tylko w zmianach infrastrukturalnych, ale również w budowaniu społeczeństwa równych szans. O tym, jak zmniejszyć nierówności na rynku pracy, dlaczego warto stosować język neutralny ze względu na płeć i  zwiększać obecność osób  LGBTQIA+ w przestrzeni publicznej rozmawiamy z dr hab. Bahą Kalinowską-Sufinowicz, prof. UEP  z Katedry Makroekonomii i Badań nad Rozwojem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Kobiety to również świetne bizneswomen - przekonują uczestniczki unijnego projektu „Samozatrudnienie – pomysłem na życie”. W jakich branżach działają, co było dla nich najtrudniejsze – dowiesz się, zaglądając tutaj.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy również poznańską Edukacyjną Ferajnę – wyjątkową szkołę, w której nie ma dzwonków, zadań domowych i sztywnego podziału uczeń - nauczyciel. Co jest w zamian? Zachęcamy do lektury. Zaglądamy też do radosnego i kolorowego przedszkola w gminie Święciechowa i sprawdzamy jakość udogodnień, które powstały w ramach budowy zintegrowanego węzła Grunwaldzka w Poznaniu.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco. 

Pobierz jako PDF